Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Jak dojechać do Ankary?

Jak dojechać do Ankary?

Jak najlepiej dostać się do Ankary? Stolica Turcji niestety nie jest najlepiej skomunikowana z Polską, stąd nie znajdziemy bezpośredniego połączenia lotniczego, np. pomiędzy Warszawą i Ankarą. Pozostaje nam więc przelot z międzylądowaniem. Poniżej przedstawiamy garść porad związanych ze sposobami dojazdu do Ankary.
 

Obecnie żadna z linii lotniczych nie oferuje bezpośrednich połączeń z Polski do Ankary. Samolotem najwygodniej dostać się tu z przesiadką w Stambule czy też Monachium. Krajowe loty ze Stambułu do Ankary oferują tureccy przewoźnicy, m.in. Pegasus Airlines, Turkish Airlines czy Anadolujet. Lot ze Stambułu do Ankary trwa 40 min, bilety w cenach promocyjnych można kupić już od 20 lir. Lotnisko zlokalizowane jest w miejscowości Esenboga położonej na północ od miasta. Z lotniska bez problemu dostaniemy się do miasta autobusem miejskim nr 442, który dowiezie nas do centrum miasta Kizilay. Przejazd trwa około 40 minut. Jeśli zdecydujemy się na przejazd taksówką powinniśmy liczyć się z kosztem około 70 - 80 lir.

Do Ankary wygodnie dojechać jest również autobusem. Podróżowanie autobusem jest w Turcji bardzo rozpowszechnione, na rynku jest wiele firm oferujących przejazdy po całym kraju w nowoczesnych autokarach o wysokim standardzie i wygodzie. Największe firmy to m.in. Kamil Koc, Pamukkale, Metro czy Ulusoy. Przejazd ze Stambułu do Ankary to koszt minimum 40 lir w jedną stronę, czas przejazdu to około 5 - 6 godzin. Dworzec autobusowy Asti w Ankarze położony jest blisko stacji metra Asti (kolejka Ankaray).

Od sierpnia 2014 roku trasę Stambuł - Ankara można również pokonać szybkim pociągiem YHT. Czas przejazdu to tylko 3 godziny, ceny biletów rozpoczynają się od 70 lir (bilet normalny w jedna stronę). Dworzec kolejowy w Ankarze zlokalizowany jest tuż przy Genclik Parki, blisko stacji metra Ulus oraz Maltepe, skąd łatwo i szybko dostaniemy się do centrum.

/ mko /

Komentarze:


Brak komentarzy.


Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA
Relacje z wakacji: