Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Przewodniki » Izrael » Ejlat
Ejlat

Izrael - Ejlat

Ejlat - niewielka miejscowość położona u wybrzeży Morza Czerwonego, w Zatoce Aqaba. Historia tego miasta pamięta jeszcze czasy starożytne, kiedy to Eyloth stał na szlaku wielkiej wędrówki Mojżesza z Egiptu do Jerozolimy, czy królowej Saby do króla Salomona. Przez długi okres było to małe miasteczko portowe. W XX w. władze izraelskie postanowiły wybudować tu kurort na skalę światową.

Wykorzystując przyjazny klimat tego miejsca, oraz ładną plażę, wybudowano tu lotnisko i wiele hoteli. Znajdziemy tu takie o dość wysokim standardzie, ale także te trochę gorsze i tańsze. Miejsce to jest polecane osobom, które lubią nurkować. Choć nie ma tu tak pięknych raf jak po stronie egipskiej, jest to dobre miejsce do oglądania podwodnego życia Morza Czerwonego. Można je podziwiać także z Obserwatorium Podwodnego - szklanej klatki położonej 10 m pod wodą. W Zatoce Delfinów można trafić na dzikie delfiny. Dobrym miejscem do nurkowania jest Coral Beach. Oprócz ładnych raf, znajduje się tu także Międzynarodowe Centrum Ornitologiczne. Eljat jest bowiem położony na szlaku wędrówek ptaków z Afryki. Najlepszym okresem do obserwacji jest wiosna, kiedy to następuje migracja drapieżników i ptactwa wodnego: bocianów, czapli, flamingów, itp.

Eljat położony na południowym krańcu Pustyni Negew, jest też bazą wypadową na zwiedzanie tego, co kryją pobliskie góry, jak np. Wąwozu Salomona, czy Kolumn Amran. Na tych terenach znajdują się także rezerwaty przyrody: Timna i Hai Bar. Jak więc widać, Eljat, oprócz plaży i rozbudowanej bazy noclegowej, ma do zaoferowania wiele więcej. Można tu podziwiać piękno przyrody, nie tylko tej podwodnej.

Galeria zdjęć - Izrael (liczba zdjęć: 1162)
Izrael - Zdjęcie Wschód słońca nad morzem - Martwym
Izrael - Zdjęcie uliczki starej Jerozolimy
Izrael - Zdjęcie  - Grota Narodzenia Pańskiego
Izrael - Zdjęcie
Izrael - Zdjęcie
Logowanie
Login: 
Hasło: 

Zapomniałem hasła

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie.