Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Przewodniki » Singapur
Singapur

Singapur - przewodnik

Singapur - „Miasto Lwa” jest niewielkim państwem-miastem położonym w Azji Południowo- Wschodniej na wyspie o tej samej nazwie. Państwo obejmuje główną wyspę oraz grupę otaczających ją małych wysepek. Oddzielony od Półwyspu Malajskiego przez Cieśninę Johor, Singapur połączony został z lądem za pomocą nasypu na Północy, oraz mostem Tuas Second Link na Zachodzie.

Niegdyś kraj ten porośnięty był przez wilgotne lasy równikowe, dziś stanowi jeden z najbardziej kosmopolitycznych ośrodków na świecie. Singapur jest drugim po Japonii, najbardziej rozwiniętym państwem w Azji. Kraj ten jest bardzo ważnym ośrodkiem gospodarczym i finansowym, stanowi siedzibę ogromnych, międzynarodowych firm i korporacji. Nowoczesność przeplata się tu z pozostałościami po czasach kolonialnych. Drapaczom chmur towarzyszą zielone parki i śpiew ptaków...

Gdzie spędzić wakacje?

Singapur jest małym państwem, a więc nie ma też zbyt dużego obszaru, na którym można by było stworzyć ogromne turystyczne kurorty. Nie mniej jednak jego wyspiarskie położenie sprawia, że chcąc uciec z kosmopolitycznego miasta, można udać się na jedną z okolicznych wysepek, aby móc zrelaksować się na plaży. Najpopularniejszym miejscem wypoczynkowym Singapuru jest Wyspa Sentosa.

Co warto zwiedzić

Singapur jest państwem-miastem, dlatego oprócz samej stolicy, a właściwie jej centrum niewiele jest tu do zobaczenia. Oprócz spaceru ulicami miasta Singapur, warto wybrać się poza jego ścisłe centrum do położonych nieopodal rezerwatów przyrody: Bukit Timah i Sungei Buloh Nature Park, odwiedzić singapurskie zoo, zwiedzić replikę stolicy Dynastii Tang, czy wyprawić się na okoliczne wyspy: Sentosa, Kusu i Ubin.

Czas lokalny: GMT + 8 godzin, nie ma czasu letniego.
Czas przelotu: Warszawa - Singapur - ok. 15 godzin. Większość lotów z Polski do Singapuru realizowanych jest z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych. Trzeba się liczyć z tym, że w związku z przesiadkami i międzylądowaniami czas przelotu może się znacznie wydłużyć.

Galeria zdjęć (liczba zdjęć: 418)
Singapur - Zdjęcie Orangutany... - ...w singapurskim ZOO
Singapur - Zdjęcie Narada :) - Krotka narada przed rozpoczeciem sesji zdjeciowej z turystami
Singapur - Zdjęcie Fotka z orangutanami
Singapur - Zdjęcie Centrum Singapuru... - ...widziane z Marina Bay
Singapur - Zdjęcie
Relacje z wakacji
Singapur - Singapur
Singapur - Singapur   (Marzec 2013)
Singapur
Singapur   (Wrzesień 2012)
Singapur - Singapur
Singapur - Singapur   (Wrzesień 2008)
Logowanie
Login: 
Hasło: 

Zapomniałem hasła

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie.