Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Przyleć na Mazury!

Przyleć na Mazury!

Uruchomienie portu lotniczego Olsztyn-Mazury spowodowało, że Kraina Tysiąca Jezior staje się jeszcze bardziej dostępna dla turystów. Miasta takie jak Giżycko zapraszają osoby spragnione odpoczynku nad brzegiem jeziora oraz szukające aktywnych form spędzania wolnego czasu.
 

Port lotniczy w sercu Mazur

Warmia i Mazury to idealne miejsce do spędzenia urlopu. Atrakcje znajdą tutaj nie tylko fani wylegiwania się na plaży, ale również osoby preferujące aktywny wypoczynek. Wolisz pojeździć na quadach, skoczyć ze spadochronem czy po prostu pozbierać grzyby w lesie? Kraina Tysiąca Jezior zapewnia różnorodną rozrywkę. Malownicze szlaki rowerowe przyciągają miłośników jednośladów, a hotele spa na Mazurach gwarantują regenerację ciała i duszy. Od momentu uruchomienia portu lotniczego w Szymanach, komunikacja z tym regionem stała się zdecydowania prostsza. Lotnisko obsługuje przewoźników oferujących loty krajowe (Warszawa, Kraków), jak również operatorów międzynarodowych linii lotniczych (Londyn, Berlin). Można więc bez problemu dotrzeć do Krainy Tysiąca Jezior, a bilety mają bardzo atrakcyjne ceny.

Wypoczynek czy zwiedzanie?

Dokąd udać się po wylądowaniu na miejscu? Port lotniczy znajduje się w sercu województwa warmińsko-mazurskiego, co sprawia, że jest świetną bazą wypadową do pozostałych atrakcji regionu. Stąd niedaleko do Mrągowa - miasta znanego z koncertów muzyki country i Mazurskich Nocy Kabaretowych. Jezioro Czos i piękny amfiteatr w centrum miasta zachęcają do zatrzymania się tutaj, chociaż na chwilę. Świetną propozycją jest także wypad do Mikołajek słynących z przystani Żeglugi Mazurskiej oraz doskonałych warunków do uprawiania sportów wodnych. Tutaj zrelaksujesz się nad jeziorem i w rezerwacie przyrody. A może wolisz zwiedzić Wilczy Szaniec - kwaterę Hitlera? Miejsce to z pewnością dostarczy mnóstwa wrażeń osobom lubiącym zagłębiać się w historię. Nie zapominajmy także o Olsztynie - to miasto zapewni rozrywkę wszystkich fanom muzyki. Słynie przede wszystkim z Olsztyńskich Nocy Bluesowych oraz Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję”, a także kilkunastu jezior znajdujących się w granicach administracyjnych miasta.

Jaki hotel na Mazurach wybrać?

Po aktywnie spędzonym dniu warto jednak poszukać komfortowego noclegu, który zapewni nam odpoczynek. Jaki hotel na Mazurach wybrać? Świetne oferty znajdziemy w Giżycku - mieście, które urzeka znakomitymi warunkami do żeglowania oraz wspaniałymi zabytkami, zaświadczającymi o niezwykłej historii tego regionu. Osoby pragnące poczuć magię Giżycka i doświadczyć na własnej skórze, jak to jest mieszkać w zamku, mogą wybrać ofertę www.hotelstbruno.pl. Na gości czekają klimatycznie urządzone pokoje, które gwarantują odpoczynek w kameralnej atmosferze. Hotel spa na Mazurach oferuje również relaks w strefie wellness - do dyspozycji gości jest basen z sauną oraz wanna z hydromasażem. Po takim wypoczynku jesteśmy gotowi na dalsze zwiedzanie Krainy Tysiąca Jezior - podróż do piramidy w Rapie lub eksplorowanie giżyckiej Twierdzy Boyen.

/ Fr/wh /

Komentarze:


Brak komentarzy.


Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA