Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Wycieczka do Krakowa - co zobaczyć, jak zorganizować?

Wycieczka do Krakowa - co zobaczyć, jak zorganizować?

Kraków - dawna stolica Polski, drugie największe miasto kraju. Kto nie był w nim nigdy, powinien jak najszybciej nadrobić tę stratę. A strata jest zdecydowanie bardzo wielka. Ogrom zabytków, miejsc historycznych, muzeów, a także klimatycznych kawiarni i knajpek jest nieporównywalny z żadnym innym miejscem. Co należy koniecznie zwiedzić, będąc w Krakowie? Jak zorganizować pobyt i transport, może zdecydować się na wynajem busa z kierowcą.
 

ZABYTKI

Absolutnym numerem 1 wśród zabytków, według większości turystów przybywających do Krakowa, jest Rynek Główny. To tutaj można chłonąć nietuzinkową atmosferę Krakowa, wczuć się w klimat miasta, który towarzyszy mu od wielu stuleci. Spacer Rynkiem Głównym będzie doskonałą lekcją historii, ponieważ to tam odnajdziemy, między innymi, Kościół Mariacki, który jest wręcz pocztówkowym symbolem tego miasta. Charakterystyczne dwie wieże są doskonale widoczne z dużej odległości, co więcej, z jednej z nich co godzinę grany jest na cztery strony świata hejnał. To doskonały moment, by się na chwilę zatrzymać - nawet zabiegani Krakusi często przystają i spoglądają w górę wyszukując hejnalisty. We wnętrzu Kościoła Mariackiego należy koniecznie zobaczyć ołtarz dłuta Wita Stwosza. Ołtarz prezentuje scenę Wniebowzięcia Matki Boskiej, a także sceny z życia Jej i Chrystusa. Ogromny plac rynku dzieli na dwie części długi budynek - to słynne Sukiennice - dawniej i dziś miejsce handlu. Warto przespacerować się między stoiskami i zakupić pamiątkę z Krakowa - piękna biżuteria czy rękodzieło z pewnością ucieszy każdego.

Nieco oddalone od krakowskiego rynku Wzgórze Wawelskie to kolejny punkt na mapie Krakowa, który należy zobaczyć. Zamek na Wawelu wraz z znajdującą się tam katedrą to miejsca dawnego urzędowania królów Polski. Piękny widok na płynącą u podnóża wzgórza Wisłę, klimatyczne zakątki Wawelu, a także napawające zadumą miejsca pochówku królów Polski przyciągają wielu turystów.

Kraków to także miasto akademickie. Uniwersytet Jagielloński, którego główne budynki zlokalizowane są w obrębie starego miasta, także zachęca do odwiedzin. Collegium Maius z charakterystycznymi krużgankami i studnia na środku dziedzińca wprowadza klimat sprzed sześciuset lat. Na jednej ze ścian znajduje się zegar, który wygrywa utwór Jana z Lublina oraz pieśń akademicką Gaudeamus Igitur w godzinach: 9:00, 11:00, 13:00, 15:00,17:00. Warto to miejsce odwiedzić z przewodnikiem, który opowie także o innych miejscach związanych z dawnym życiem akademickim Krakowa.

Niewątpliwie, jedną z najważniejszych dzielnik Krakowa, i zarówno najbardziej klimatyczną, jest Kazimierz. Dawna dzielnica żydowska, miejsce getta krakowskiego z czasów II wojny światowej, dziś zachęca do zwiedzania wielu synagog i kościołów. Wieczorami Zycie toczy się tutaj miedzy jedna a drugą knajpką, które naprawdę mają niepowtarzalną atmosferę. Tu trzeba być!

MUZEA, TEATRY

Kraków jest miejscem niezwykle związanym z kulturą i sztuką. Jedno z najstarszych muzeów polskich znajduje się właśnie w Krakowie - mowa o Muzeum Czartoryskich. To właśnie tutaj można podziwiać Damę z gronostajem pędzla Leonarda da Vinci, dzieła Rembrandta czy Brueghela. Ponadto Kraków jest obsypany oddziałami Muzeum Narodowego w Krakowie, którego główny gmach znajduje się przy al. 3 Maja. W Krakowie odnajdziemy także wiele oddziałów Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, Muzea Uniwersytetu Jagiellońskiego, muzea kościelne, wojskowe, etnograficzne, artystyczne - np. MOCAK - Muzeum Sztuki Współczesnej czy Rydlówkę - miejsce znane wszystkim z lekcji języka polskiego.

NIEOPODAL...

Będąc w Krakowie warto odwiedzić także ważne miejsca zlokalizowane w pobliżu stolicy Małopolski. Kopalnia Soli w Wieliczce z pewnością zachwyci każdego, muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu jak żadne inne miejsce nie da tak przejmującej lekcji historii, natomiast całodniowy wypad do Zakopanego pozwoli na chwile relaksu, zachwyt pięknem natury. Aby dotrzeć w te wszystkie miejsca nie trzeba dużo kombinacji, wystarczy wynająć bus z kierowcą i nie martwic się o transport, bilety, paliwo. Oferta dostępna na stronie www.royalbus.pl - wynajem busów Kraków. To rozwiązanie często wybierane przez małe zorganizowane grupy turystów którzy nie martwią się o koszty paliwa, parkingów czy też kto będzie musiał prowadzić takiego busa. Mamy do dyspozycji swojego kierowcą który znając program wycieczek oraz mając doświadczenie, wykona obsługę transportową w sposób profesjonalny, komfortowy i bezpieczny. Jest wiele firm świadczących przewóz osób w Krakowie a i standard przewozów stoi na bardzo wysokim poziomie, stąd nie będziemy mieć problemów w znalezieniu takiej usługi.

/ Frwh /

Komentarze:


Brak komentarzy.


Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA