Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Karta Omnia Vatican & Rome w praktyce

Karta Omnia Vatican & Rome w praktyce

Karta Omnia Vatican & Rome przeznaczona jest dla tych wszystkich, którzy chcą poznać Wieczne Miasto i Watykan nie stojąc w uciążliwych kolejkach i planują zwiedzenie najpopularniejszych zabytków.
 

Miasto Rzym oraz watykańskie biuro pielgrzyma Opera Romana Pellegrinaggi (ORP) zdecydowały się na podpisanie turystycznych Traktatów Laterańskich. Ich skutkiem jest karta Omnia Vatican & Rome (stara, dobra ROMA PASS poszerzona o kartę VATICANA) umożliwiająca zwiedzania atrakcji turystycznych zarówno Rzymu, jak i Watykanu bez stania w uciążliwych kolejkach i walki o bilety. Koszt zakupu karty to odpowiednio:

 • 85,00 euro - dorośli
 • 55,00 euro - dzieci od 6 do 12 lat
 • bezpłatnie - dzieci, które nie ukończyły 6 roku życia

Zakupu karty można dokonać on-line na stronie www.omniavaticanrome.org lub w jednym z biur ORP, które znajdują się między innymi na Piazza Pio XII, Via Della Pigna przy Largo Argentina, w Pałacu Laterańskim, Termini czy na lotnisku Fiumicino. W zestawie wraz z kartą otrzymamy:

 • Mapę OMNIA z zaznaczonymi trasami przejazdu autokarów Roma Cristiana, listą przystanków i punktów informacji turystycznej oraz schematami metra.
 • Odtwarzacz mp3 + audioprzewodnik z 4 trasami zwiedzania Rzymu (w języku angielskim, francuskim, hiszpańskim, niemieckim, włoskim).
 • Roma News czyli przewodnik po wydarzeniach kulturalnych miasta oraz obiektach, w których możemy uzyskać rabat, posiadając kartę OMNIA.
 • Listę muzeów i zabytków, które wliczono w cenę karty.

Karta jest ważna przez 3 dni od czasu jej pierwszego użycia. Należy ją podpisać imieniem i nazwiskiem oraz wpisać datę zakupu karty. Należy również mieć przy sobie dokument potwierdzający naszą tożsamość.

Co tak naprawdę zawiera w sobie karta Omnia Vatican & Rome?

Kupując kartę zyskujemy:

 • bilety i wejście bez kolejki do Muzeów Watykańskich, Kaplicy Sykstyńskiej i Bazyliki św. Piotra,
 • wycieczkę mini-busem po Ogrodach Watykańskich,
 • karty wstępu, wejście priorytetowe i audioprzewodnik po bazylice św. Jana na Lateranie, więzienia Mamertyńskiego, Koloseum, Forum Romanum i Palatynie,
 • nieograniczoną liczbę przejazdów autobusem Roma Cristiana oraz środkami komunikacji publicznej na terenie Rzymu, w tym również liniami Roma - Lido i Roma - Viterbo.

Uwaga! Karta nie obejmuje dojazdów na lotnisko! Przy wejściu do metra lub autobusu kartę należy przesunąć nad oznaczonym żółtym kolorem sensorem.

Karta zawiera również ubezpieczenie zdrowotne, które pozwala na uzyskanie 30% zniżki w centrum medycznym MET Travel Health i zapewnia darmową pomoc call center, w którym przez 24 godziny na dobę są dostępni lekarze.

Jak skorzystać z naszej karty? To proste. Jeżeli chcemy odwiedzić Muzea Watykańskie, Bazylikę św. Piotra lub ogrody należy pojawić się w biurze ORP przy Piazza Pio XII 9, a jego pracownicy zaopatrzą nas we wszystkie potrzebne informacje i audioprzewodnik. We wszystkich pozostałych miejscach wystarczy pokazać naszą kartę w specjalnie oznaczonej kasie i już wchodzimy bez kolejki, patrząc ze współczuciem na wijący się np. dookoła Koloseum „ogonek”

/ asp, fot. omniavaticanrome.org /

Komentarze:


Brak komentarzy.


Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA