Oferty dnia

Narty na Słowacji - Narty w ośrodku Szczyrbskie Jezioro (Strbskie Pleso)

Szczyrbskie Jezioro (Strbskie Pleso). W samym sercu Wysokich Tatr, na wysokości 1350 m n.p.m. jest położone Strbske Pleso. Ta najwyżej położona tatrzańska osada to jeden z bardziej znanych słowackich kurortów narciarskich, a także uzdrowisk, gdyż tutejszy klimat dobrze służy wszystkim cierpiącym na choroby układu oddechowego. Jednak tym, co zimą przyciąga tutaj turystów, jest przede wszystkim 7 km świetnie przygotowanych tras zjazdowych, pokrytych śniegiem przez ok 5 miesięcy w sezonie (w czym pomaga system naśnieżania obejmujący cały resort). Większa część ośrodka to trasy o stopniu trudnym, dlatego lepiej będą się tu czuli narciarze co najmniej średniozaawansowani. Dla tych o mniejszym stopniu doświadczenia przygotowano tu dwie łatwiejsze trasy, a swoje usługi szkoleniowe oferuje również szkoła narciarska. Zachwyceni będą z pewnością miłośnicy jazdy na jednej bądź dwóch deskach z dużą dozą adrenaliny, gdyż specjalnie dla nich uruchomiono w tym resorcie snowpark, a także trasy freeride’owe. Śmiało można tu przyjechać także z dziećmi, które oczarowane będą narciarskim przedszkolem Milki z dmuchanym zamkiem i ciekawym programem animacyjnym. Usytuowane na stokach bary i restauracje zapewnią dostęp do wyśmienitej słowackiej kuchni, a w tzw. Weekend Snow Barze będziemy mogli napić się dobrego drinka i posłuchać muzyki po skończonej jeździe. Warto też przejechać darmowym skibusem do oddalonych o kilka kilometrów dwóch innych kurortów - Tatrzańskiej Łomnicy lub Starego Smokowca, gdzie obowiązuje ten sam skipass. Ponadto Strbske Pleso należy do Slovakia Super Skipass, który umozliwia jazdę w 5 pozostałych topowych słowackich ośrodkach: Chopok, Donovaly, Velka Raca, Tatrzańska Łomnica, Ruzomberok.

Skipass

Wyciągi:

 • gondole: 1
 • wyciągi krzesełkowe: 2
 • wyciągi orczykowe lub talerzykowe: 3

Trasy i ich długość:

 • Czerwone: 6 km
 • Niebieskie: 1,4 km
 • Trasy biegowe: 16 km
Wszystkie w/w trasy obejmuje system nąśnieżania, na części z nich również istnieje możliwość jazdy przy sztucznym oświetleniu.

Ceny karnetów 6-dniowych w ośrodku Szczyrbskie Jezioro

 • Niski sezon do 21.12 od 03.04: dorośli - 108/80 EUR, dzieci - 76/56 EUR
 • Wysoki sezon 14.01 - 02.04: dorośli - 138 EUR, dzieci - 97 EUR
 • Okres świąteczny 22.12 - 13.01: dorośli - 168, EUR dzieci - 116 EUR

Atrakcje dodatkowe na stoku

 • snowpark (przy trasie Interski)
 • snowzorbing, airboarding,
 • Weekend Snow Bar
 • freeride

Atrakcje dla dzieci

 • snowtubing
 • przedszkole narciarskie - Milka Park

Apres Ski - atrakcje poza nartami

Oferta apres ski gwarantuje, że nikt kto jest aktywny na pewno nie będzie się tutaj nudził. Warto wybrać się na małą wyprawę po okolicy w konnym lub psim zaprzęgu albo samemu zapiąć rakiety śnieżne i zwiedzać okolice na własnych nogach. Na zamarzniętym jeziorze, które niegdyś gościło nawet Mistrzostwa Świata w hokeju można bezpiecznie pojeździć na łyżwach. Natomiast Strbske Pleso to prawdziwy raj dla amatorów podwyższonej adrenaliny. Można tu m.in. podziwiać panoramę gór z lotu ptaka podczas paraglidingu, pojeździć na nartach za ciągnącymi nas końmi lub psami (tzw. ski-joring). Można też udać się na snowrafting czy skoczyć na bungee ze szczytu nieczynnej już skoczni narciarskiej K120. Po takich przygodach na pewno z chęcią odwiedzimy jeden z licznych barów lub restauracji, a jeśli jeszcze będziemy mieli ochotą na dalszą zabawę to czekają nas tutejsze dyskoteki. Z kolei kto woli spokojniejszy odpoczynek może odwiedzić centrum spa&wellness w hotelu Kempinski.

Gdzie nocować w Szczyrbskim Jeziorze?
Baza noclegowa Szczyrbskiego Jeziora połączona z dwoma pobliskimi kurortami Tatrzańską Łomnicą i Starym Smokowcem jest bardzo dobrze rozbudowana. Swoją ofertę proponują przybywającym turystom zarówno tanie kwatery prywatne i apartamenty jak również droższe pensjonaty i luksusowe hotele wellness&spa.
http://strbske-pleso-szczerbskie.slowackie.pl/zakwaterowanie/

Program eventów na sezon
Najważniejszym wydarzeniem sportowym odbywającym się w tym resorcie są coroczne zawody Pucharu Ęuropy i Świata w narciarstwie klasycznym. Często organizowane są tutaj również różnego rodzaju imprezy kulturalne i rozrywkowe, jak koncerty gwiazd słowackiej muzyki czy np. pokazy ratownictwa górskiego, psich zaprzęgów lub lodowych rzeźb. Bogaty program imprez na pewno zadowoli każdego.
http://www.vt.sk/atrakcje/kalendarz-imprez/pl/lato/

Jak dojechać do Szczyrbskiego Jeziora?
Z Warszawy kierujemy się drogą S1 na Piotrków Trybunalski, Częstochowę, aż do Katowic. Stąd płatna autostradą A4 udajemy się do Krakowa. Za Krakowem jedziemy drogą na Zakopane (94->E77->47) aż do Nowego Targu. Z Nowego Targu obieramy drogę na Bukowinę Tatrzańską (nr 49) i podążamy nią do granicy ze Słowacją. Po przekroczeniu granicy drogą 67 dojeżdżamy do skrzyżowania z drogą 537 na Tatrzańską Łomnicę, Stary Smokovec i Strbske Pleso.

Odległość - 540 km (7 godzin).