Oferty dnia

Narty na Słowacji - Narty w ośrodku Orawa Snow

Orawa Snow. Ten niewielki ośrodek narciarski położony w Beskidach Orawskich na pograniczu Polski i Słowacji, dzięki stopniowym inwestycjom staje się jednym z ciekawszych słowackich kurortów. Ciekawostką jest, iż mimo niezbyt wysokiego położenia doliny, w której leży ten resort, należy ona do najzimniejszych w całej Słowacji. Dzięki temu zimy są tu mroźne, opady śniegu zaczynają się już pod koniec października, a sezon może trwać nawet do końca marca. Pomimo tego bywa tutaj także słonecznie o czym świadczy możliwość wypożyczenia leżaków na stoku. by móc w pełni wykorzystać zimowe promienie słoneczne. Aby zadowolić przybywających tu gości codziennie przygotowuje się około 8 km tras narciarskich, przeznaczonych głównie dla średniozaawansowanych narciarzy. Odwiedzający to miejsce rodzice z dziećmi, mogą bez przeszkód pozostawić swoje pociechy w „Kąciku dla dzieci”, gdzie będą miały zapewnioną opiekę lub oddać w ręce instruktora z miejscowej szkoły narciarskiej. Swoje miejsce znajdą tutaj również snowboardziści, gdyż na jednej z tras funkcjonuje snowpark. Resort ten, ze wszystkimi swoimi atrakcjami dodatkowymi, polecany jest przede wszystkim dla osób, które rozpoczynają dopiero swoją przygodę z narciarstwem, a także dla rodzin z dziećmi.

Skipass

Wyciągi:

 • wyciągi krzesełkowe: 1
 • wyciągi orczykowe lub talerzykowe: 4

Trasy i ich długość:

 • Czarne: 1 km
 • Czerwone: 3,5 km
 • Niebieskie: 3,5 km
 • Trasy biegowe: 5 km
Naśnieżanych jest tutaj tylko 1200 m tras, nie ma możliwości jazdy na nartach po zmroku.

Ceny karnetów 3-dniowych w Orawa Snow

 • Sezon od 24.12 do 09.01: dorośli - 43 EUR, dzieci - 31 EUR
 • Okres świąteczny 25.01-09.01: dorośli - 49 EUR,dzieci - 37 EUR

Atrakcje dodatkowe na stoku

 • snowpark

Atrakcje dla dzieci

 • Kącik dla dzieci (ogrzewane pomieszczenie zabaw dla dzieci) i plac zabaw
 • snowtubing
 • szkoła narciarska

Apres Ski - atrakcje poza nartami
Przyzwoita, jak na kurort w fazie rozwoju, jest również baza apres ski. Po dniu spędzonym na nartach można skorzystać z krytego stadionu zimowego lub sali gimnastycznej. Dla chcących poprawić sobie nastrój lub spragnionych relaksu oferta dwóch centrów wellness w miejscowych hotelach: Tyrapol i Severka, będzie niewątpliwie kusząca. Wszyscy zainteresowani astronomią z pewnością odwiedzą niewielkie planetarium z największym prywatnym teleskopem, a jeśli będziemy mieli ochotę na małą wycieczkę po okolicy możemy to zrobić jadąc kuligiem, psim zaprzęgiem prowadzonym przez samego Mistrza Europy w tej dyscyplinie, czy korzystając z wąskotorowej kolejki.

Gdzie nocować w Orawa Snow
Luksusowa baza hotelowa jest tutaj słabo rozwinięta, więcej miejsc znajdziemy w apartamentach i górskich chatach o turystycznym standardzie.
http://www.oravasnow.sk/pl/ubytovanie.php

Program eventów na sezon
brak informacji.

Jak dojechać do Orawa Snow
Z Warszawy kierujemy się drogą S1 na Piotrków Trybunalski, Częstochowę, Katowice, Tychy do Bielska-Białej. Dlaej drogą 69 przez Żywiec do Milówki, a stąd drogą na Rajczę/Ujsoły i Glinkę do granicy ze Słowacją. Po przekroczeniu granicy kierujemy się na wieś Novol i po dojechaniu do skrzyżowania z drogą nr 520 wybieramy kierunek na Mrzacka i Oravska Lesna.

Odległość - 460 km (6 godzin 20 minut).