Oferty dnia

Narty na Słowacji - Narty w Jasenskiej Dolinie

Jasenska Dolina leży w paśmie górskim Wielkiej Fatry, u podnóża szczytu Lysec (1381 m n.p.m.). Stoki tego niewielkiego ośrodka rozciągają się na zboczach góry Medzijarki, tworząc dwa niepołączone ze sobą nartostradą kompleksy - Kasova i Lehota. Pierwszy z nich to przede wszystkim łagodne i szerokie zbocza, na których bez trudu poradzą sobie dzieci i mniej doświadczeni narciarze. Drugi z kolei przeznaczony jest dla bardziej zaawansowanych miłośników „białego szaleństwa”, gdyż proponuje trasy tylko o stopniu trudnym. Mimo niskiego położenia resortu (550-769 m n.p.m.), porośnięte trawą zbocza ośrodka Kasova oraz zamontowany tutaj system naśnieżania sprawia, iż możemy cieszyć się dobrymi warunkami narciarskimi prawie przez 4 miesiące, począwszy od połowy grudnia do końca marca. Jeśli jednak chcemy mieć więcej możliwości pod względem wyboru tras możemy wykupić specjalny skipass, który uprawnia nas do jazdy w dwóch innych pobliskich ośrodkach - Snowland Yeti w Valcianskiej Dolinie oraz Winter Park Martinky. Dzięki temu możemy korzystać z 17 wyciągów i 27 km dobrze przygotowanych tras narciarskich. Niezbyt duża popularność tego kurortu powoduje, iż w większości odwiedzają go okoliczni mieszkańcy co rzutuje na mniejsze kolejki do wyciągów i brak tłoku na trasach.

Skipass

Wyciągi:

 • wyciągi krzesełkowe: 1
 • wyciągi orczykowe lub talerzykowe: 7

Trasy i ich długość:

 • Czerwone: 3,3 km
 • Niebieskie: 2 km
 • Trasy biegowe: 6,5 km
W ośrodku Kasova wszystkie trasy poza trasą nr 1 są sztucznie naśnieżane i oświetlone. Ośrodek Lehota nie posiada armatek śnieżnych, jak również nie ma tutaj możliwości jazdy wieczornej.

Ceny karnetów 7-dniowych w Jasenskiej Dolinie

 • Niski sezon do 24.12 od 12.03: dorośli - 56 EUR dzieci - 36 EUR
 • Wysoki sezon 09.01 - 11.03: dorośli - 86 EUR dzieci - 56 EUR

Atrakcje dodatkowe na stoku

 • snowpark
 • trasy skitourowe

Atrakcje dla dzieci

 • snowtubing
 • plac zabaw (opieka nad dzieckiem) we własnym zakresie
 • szkółka narciarska

Apres Ski - atrakcje poza nartami
W tym niewielkim kurorcie nie ma za bardzo w czym wybierać jeśli chodzi o ofertę apres ski. Jest tutaj kilka restauracji i barów w obrębie stoków. Po dniu spędzonym na nartach możemy wybrać się na lodowisko lub na przejażdżkę konną. Dla dzieci niewątpliwą atrakcją będą organizowane kuligi. Warto na pewno zorganizować sobie wypad do pobliskiej miejscowości Martin, gdzie możemy zwiedzić Muzeum i Galerię Turczańskią, a wieczorem udać się na przyjemny spacer po malowniczym deptaku tego miasta.

Gdzie nocować w Jasenskiej Dolinie?
Jasenska Dolina, jak również pobliskie małe miasteczka, pozwalają na szeroki wybór miejsc noclegowych. Wybierać możemy spośród kilku pensjonatów i licznych chat czy kwater prywatnych. Jest też kilka chat ulokowanych na samych stokach czy w bezpośrednim ich sąsiedztwie.
http://www.jasenskadolina.sk/pl/noclegy

Program eventów na sezon
brak.

Jak dojechać do Jasenskiej Doliny?
Z Warszawy kierujemy się drogą S1 na Piotrków Trybunalski, Częstochowę, Katowice aż do Cieszyna gdzie przekraczamy granicę z Czechami. PO czeskiej stronie drogą nr 11 docieramy do Ziliny. Dalej drogami E50/18 i 65 kierujemy się na miejscowość Martin i Kostany nad Turcom, gdzie odbijamy na drogę na Zabokreky i Bela-Dulice, która doprowadzi nad do celu.

Odległość - 522 km (7 godzin).