Oferty dnia

Narty na Słowacji - Narty w ośrodku Winter Park Martinky

Winter Park Martinky. W środkowej części Słowacji w Kotlinie Turczańskiej, na granicy Małej i Wielkiej Fatry położone jest miasto Martin, a nieco na zachód od niego na zboczach Velkej Luki usytuowane jest znane i lubiane centrum narciarskie - Winter Park Martinky. Dzięki swojemu mikroklimatowi, a także wysokiemu położeniu (1150-1456 m n.p.m.), resort ten jest w stanie zapewnić optymalne warunki narciarskie bez użycia armatek śnieżnych. Tak też było aż do 2008 roku, kiedy to wybudowano tutaj na jednej z tras system sztucznego naśnieżania. Ciekawostką jest to, iż Winter Park Martinky już niedługo po wybudowaniu nowej ośmioosobowej kolejki linowej, będzie jedynym resortem na Słowacji gdzie na stoki wyruszymy bezpośrednio z miasta. Nartostrady na Martińskich Halach nadają się dla każdego z przybywających tu gości. Minusem jest być może brak czarnej trasy z prawdziwego zdarzenia, ale zaawansowani narciarze nie powinni narzekać na trudne trasy których jest tutaj aż 9 km. Z kolei najmłodsi miłośnicy dwóch desek mogą do woli korzystać z bezpłatnego dla nich mini wyciągu lub uczyć się pilnie od instruktorów z tutejszej szkółki narciarskiej. Przestronność łatwiejszych tras daje wiele możliwości także tym, którzy jeszcze nie do końca opanowali tajniki narciarstwa. Winter Park Martinky dzięki swojej szerokiej gamie trudności tras, atrakcji dla dzieci w narciarskim przedszkolu i poza stokiem, a także dzięki ciekawym opcjom rodzinnych skipassów jest przede wszystkim przeznaczony dla rodzin z dziećmi... co zresztą głosi także hasło reklamowe ośrodka - „Martinky pre Rodinky”!

Skipass

Wyciągi:

  • wyciągi krzesełkowe: 1
  • wyciągi orczykowe lub talerzykowe: 5

Trasy i ich długość:

  • Czerwone: 9,1 km
  • Niebieskie: 3 km
  • Trasy biegowe: 5,5 km
Tylko jedna z tras jest sztucznie naśnieżana, nie ma możliwość jazdy wieczornej.

Ceny karnetów 6-dniowych w Winter Park Martinky

  • Niski sezon do 24.12 od 11.03: dorośli - 102 EUR, dzieci - 76 EUR
  • Wysoki sezon 07.01 - 10.03: dorośli - 122 EUR, dzieci - 86 EUR
  • Okres świąteczny 25.12 - 06.01: dorośli - 142 EUR, dzieci - 96 EUR

Atrakcje dodatkowe na stoku

  • snowpark

Atrakcje dla dzieci

  • szkółka narciarska z bezpłatnym mini wyciągiem i swoim stokiem dostosowanym do potrzeb dzieci (slalom, przeszkody, nierówności itp.)

Apres Ski - atrakcje poza nartami
Baza Apres ski jest tutaj całkiem przyzwoicie rozwinięta choć zawiera się w niej również oferta innych miast poza Martinem. Do dyspozycji gości jest tutaj kilka restauracji na stoku jak również bar Apres, w którym zjemy szybkie przekąski i napijemy się grzanego wina. Po dniu spędzonym na stoku możemy kontynuować dobrą zabawę w okolicznych pubach lub dwóch dyskotekach (Panter i Alpia Night Club). Dla relaksu warto wybrać się do pobliskiego aquaparku w Turczańskich Teplicach, gdzie poza zabiegami SPA i kąpielami w termalnej wodzie, możemy wyszaleć się na wielu wodnych atrakcjach. Ciekawym sposobem na popołudnie może być także spacer w góry na rakietach śnieżnych lub wypożyczenie skuterów śnieżnych, a dla miłośników wiatru w żaglach proponowany jest snowkiting.

Gdzie nocować w Winter Park Martinky?
Jeśli chodzi o zakwaterowanie w tym regionie to mamy do wyboru dużą ofertę chat i apartamentów usytuowanych w pobliżu stoków lub miejsca noclegowe w hotelach i pensjonatach w nieodległym od wyciągów miasteczku Martin.http://www.martinky.com/pl/zakwaterowanie/ubytovanievmartine

Program eventów na sezon
Najważniejszym sportowym wydarzeniem w tym resorcie są międzynarodowe zawody w narciarstwie alpejskim pamięci Janka Novaka - partyzanta i wielkiej nadziei czechosłowackiego narciarstwa, który zginał właśnie tutaj w 1944 roku. Brak ujednoliconego programu.

Jak dojechać do Winter Park Martinky?
Z Warszawy kierujemy się drogą S1 na Piotrków Trybunalski, Częstochowę, Katowice, Tychy aż do Bielska-Białej. Dalej drogą nr 69 mijamy Żywiec, Milówkę i w Zwardoniu przekraczamy granicę ze Słowacją. Po słowackiej stronie drogą nr 12 po ok. 5 km dojeżdżamy do skrzyżowania gdzie obieramy drogę na Kosariska, Svancarovci i Oscadnicę. Po przejechaniu przez Oszczadnicę kierujemy się do skrzyżowania z drogą nr 11 na Krasno nad Kysucou i kiedy dojeżdżamy do kolejnego skrzyżowania z drogą nr 520 skręcamy w lewo na Zborov nad Bystricou/Kralovci. Przed Starą Bystrzycą skręcamy w prawo na drogę w kierunku Slezakovci, Skalicanovci i Lutise. Droga ta doprowadzi nas do skrzyżowania z drogą nr 583 gdzie obieramy kierunek na Terchovą.

Odległość - 483 km (6 godzin 45 minut).