Oferty dnia

Narty na Słowacji - Narty w Wielkiej Raczy

Wielka Racza. Sloganem tego jednego z największych słowackich kurortów jest „Snowparadise”.
I rzeczywiście, pod względem narciarskim, ten położony w Kisuckich Beskidach u podnóża ich najwyższego szczytu - Wielkiej Raczy (1236 m n.p.m.) ośrodek, może śmiało nazywać się narciarskim rajem. W połączonym z trzech ośrodków kompleksie (Dedovka, Marguszka i Laliki), narciarze mają do dyspozycji 14 km tras narciarskich, na które wwiozą ich m.in. trzy nowoczesne wyciągi krzesełkowe i jedna gondola. Co prawda bliska odległość tego resortu od Polski sprawia, że czasami jest tu tłoczno, jednak szerokie i zadbane nartostrady pozwalają każdemu znaleźć trochę miejsca dla siebie. Szeroki wybór tras pod względem ich trudności zadowoli każdego narciarza. Jest miejsce do nauki jak i również do wyczynowych treningów, o czym może świadczyć wybór tego ośrodka przez słowacką kadrę w narciarstwie alpejskim, jako swojego oficjalnego ośrodka przygotowawczego. Snowboardziści na pewno zadowolą się przygotowanymi dla nich trasami, a także snowparkiem z halfpipe. Rodzice chcący poszusować bez swoich pociech, mogą je pozostawić w narciarskim przedszkolu, gdzie dzieci mają również możliwość zabawy na mini skuterach śnieżnych. Odrobinę adrenaliny zapewnić nam może tor saneczkowy o długości 1300 m. O nasze dobre samopoczucie zadbają również liczne punkty gastronomiczne rozsiane po całym resorcie. Kurort ten od kilku sezonów należy do tzw. Slovakia Super Skipass, dzięki czemu na jednym karnecie możemy korzystać także z pięciu pozostałych najlepszych ośrodków narciarskich Słowacji: Chopok, Tatrzańska Łomnica, Strbskie Pleso, Stary Smokovec, Donovaly.

Skipass

Wyciągi:

 • gondole: 1
 • wyciągi krzesełkowe: 3
 • wyciągi orczykowe lub talerzykowe: 3

Trasy i ich długość:

 • Czarne: 1,5 km
 • Czerwone: 6,5 km
 • Niebieskie: 5,5 km
 • Trasy biegowe: 9 km
Wszystkie trasy posiadają system naśnieżania. Na trasie nr 2 o długości 1,4 km jest możliwość jazdy po zmroku.

Ceny karnetów 6-dniowych w Wielkiej Raczy

 • Niski sezon do 21.12 od 11.03: dorośli - 114 EUR, dzieci - 78 EUR
 • Wysoki sezon 07.01 - 10.03: dorośli - 156 EUR, dzieci - 108 EUR
 • Okres świąteczny 22.12 - 06.01: dorośli - 180 EUR, dzieci - 126 EUR

Atrakcje dodatkowe na stoku

 • wypożyczalnia skifox
 • tor saneczkowy
 • snowpark z halfpipe

Atrakcje dla dzieci

 • szkoła narciarska z przedszkolem
 • wypożyczalnia skuterów dla dzieci

Apres Ski - atrakcje poza nartami
W najbliżej położonej od wszystkich stoków Oszczadnicy niestety niewiele się dzieje jeśli chodzi o ofertę apres ski. Spośród aktywności sportowych turystom proponuje się grę w bowling lub squash. Jeśli będziemy chcieli skorzystać z centrum wellness trzeba pojechać do niedalekiej Cadcy. Goście zatrzymujący się w Oszczadnicy nie będą mogli zasmakować nocnego życia, gdyż znajduje się tu jedynie mały ryneczek z kilkoma restauracjami i barami.

Gdzie nocować w Wielkiej Raczy?
W pobliskiej Oszczadnicy i innych nieco dalszych miasteczkach znajdziemy kilka luksusowych hoteli jednak większa liczba miejsc to chaty i kwatery prywatne o przyzwoitym standardzie i w przyzwoitych cenach.
http://www.velkaraca.sk/snowparadise/pl/zakwaterowanie/

Program eventów na sezon
Od czasu do czasu są tutaj organizowane różne imprezy rozrywkowe, jednak po tak dużym i słynnym kurorcie można oczekiwać czegoś więcej. Ciekawą coroczną imprezą są rozgrywane coroczne zawody w snowboardzie.
http://www.velkaraca.sk/snowparadise/pl/akcja/

Jak dojechać do Wielkiej Raczy?
Z Warszawy kierujemy się drogą S1 na Piotrków Trybunalski, Częstochowę, Katowice, Tychy aż do Bielska-Białej. Dalej drogą nr 69 mijamy Żywiec, Milówkę i w Zwardoniu przekraczamy granicę ze Słowacją. Po słowackiej stronie drogą nr 12 po ok. 5 km dojeżdżamy do skrzyżowania gdzie obieramy drogę na Kosariska, Svancarovci i Oscadnicę.

Odległość - 450 km (6 godzin 20 minut).