Podróże, wakacje
Wakacje
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Tunezja, Sidi Bou Said - porady, zwiedzanie i opis wakacji użytkownika anet_zb.

Luty 2009

Sidi Bou Said jest miastem wyglądajacym jak z pocztówki. Tu turystów przyciągają  malownicze, białe zaułki i wspaniały błękit nieba, odbijajacy się w niebieskich drzwiach, okiennicach i licznych maszrabijach. Od kilku lat miasto to wybierają najbogatsi mieszkańcy Tunezji. Jest to najbardziej malownicza miejscowość tego kraju. Wszystkie domy pomalowane są tutaj na biało zaś kute kraty w oknach i  drzwi  na niebiesko. Przyozdabiane są mnóstwem kolorowych kwiatów  Na placykach i głównej ulicy sprzedawcy rozkładają swoje kramy z pamiatkami.  Najładniejsze sa dywany, ceramika, srebrna biżuteria i klatki dla ptaków.
Od głównej ulicy odchodzą kręte, ślepe,  brukowane uliczki. Mozna dostrzec tez przepiękne podwórka.

Sidi Bou Said leży na wzgórzu, z którego rozciaga się przepiękny widok na Zatokę Tunezyjską i urokliwy port z luksusowymi jachtami. Piękna architektura i kolorowa roslinność, tworzą niepowtarzalny klimat.

Porady i ważne informacje

Sidi Bou Said oddalone jest od Tunisu 20 km, rozciąga się na zboczu Przylądka Kartagińskiego  kończącego się 100 metrowym urwiskiem.

Z Tunisu do Sidi Bou Said można dojechać kolejką z dworca TGM (Tunis-Marsa), przy porcie , na wschodnim krańcu ulicy Habib Bourguiba - za dwa dinary (bilet w obie strony). Czas podróży to ok. 30 min.

Należy zwrócić uwagę na dobrze zabezpieczone portfele i dokumenty, gdyż zdażają się kradzieże w kolejce. Nam skradziono filtr do aparatu.

Komentarze:


Brak komentarzy.


Komentować mogą tylko zalogowani użytkownicy.

Galeria zdjęć (liczba zdjęć: 42)