Podróże, wakacje
Wakacje
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Wielka Brytania, Oxford - porady, zwiedzanie i opis wakacji użytkownika anet_zb.

Sierpień 2008

Oksford przede wszystkim kojarzy się z uniwersytetem - jedną z najlepszych wyższych uczelni na świecie.Uczelnia sprawia wrażenie sporego, średniowiecznego miasta., gmachy gotyckie poszczególnych kolegiów zajmują niemal całe centrum miasta. Dziś Oksford dzięki międzynarodowej sławie i bardzo dobrym połączeniom z Londynem, należy do najczęściej odwiedzanych miejsc w Anglii.
Uniwersytet składa się z 35 kolegiów. W ich obrębie mieszczą się pokoje dla studentów oraz pomieszczenia i instytucje o charakterze publicznym: kaplice, stołówki, biblioteki.
Miasto jest niezwykle urokliwe.  Przępiękną panoramę miasta  najlepiej jest zobaczyć z wieży kościoła Maryi Dziewicy ( codziennie 9.00-17.00; 2 funty). 
Do najważniejszych zabytków należą:
Magdalen College - kolegium słynie ze świetnie zachowanej średniowiecznej kaplicy oraz najpiękniejszych w Oksfordzie krużganków, ozdobionych figurami postaci biblijnych i bohaterów legend
Uniwersytecki ogród botaniczny z 1621r na miejscu starego cmentarza żydowskiego.
XVII - wieczna Tower of the Five Orders (Wieża Pięciu Porządków prezentująca pięć porządków architektonicznych: toskański, dorycki, joński, koryncki i mieszany.
Kościół Maryi Dziewicy - koniecznie trzeba wejść na wieżę, skąd rozciąga sie przepiękny widok.
Radcliffe Camera - najbardziej imponujący gmach w Oksfordzie. Żółtobrązowa rotunda widnieje na wielu pocztówkach z tego miasta.

Porady i ważne informacje

Oksford ma połączenia kolejowe z Londynem Padington - co 20min. Czas podróży to 60-90min; 19 funtów,
z Birmingham New Station - co 30min;, czas podróży - 1godz. 20 funtów.

Komentarze:


Brak komentarzy.


Komentować mogą tylko zalogowani użytkownicy.

Galeria zdjęć (liczba zdjęć: 23)