Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł

Zakupy w Londynie

Zakupy w Londynie

Zakupy w Londynie niewątpliwie sprawiają ogromną przyjemność. Każdy z pewnością znajdzie tu coś dla siebie. Stolica Wielkiej Brytanii oferuje nam mnóstwo miejsc, gdzie możemy zakupić rozmaite rzeczy.
 

Wielkie centra i ulice handlowe tętnią życiem niezależnie od pory dnia. Londyn to prawdziwy raj dla wszystkich shopoholików z całego świata.

Główną ulicą handlową w Londynie jest Oxford Street, gdzie znajduje się ponad 300 sklepów w większości należących do międzynarodowych sieci handlowych, domy towarowe oraz przeróżne bary i restauracje.
Jest to jedna z dłuższych ulic handlowych w Europie, mierząca około 2,5 kilometra. Ulica ta tętni życiem o każdej porze. Mieszają się tu różne kultury, narodowości i style.
Oxford Street to również doskonałe miejsce towarzyskich spotkań. Jeśli gustujemy w jedzeniu na ulicy to znajdziemy tu przeróżne kioski z żywnością oferujące tradycyjne angielskie fish and chips. Japończycy kuszą nas różnymi odmianami sushi.

Przy Oxford Street oprócz butików największych projektantów znajdziemy również tańsze, ale również modne sklepy takie jak: Zara, Mango, Topshop i Topman, Benetton, French Connection oraz H&M. Nike Town oferuje natomiast ogromny wybór ubrań i akcesoriów sportowych.

W niedalekim sąsiedztwie Oxford Street leżą inne ulice handlowe: Regent Street, Carnaby Street, New Bond Street oraz Jermyn Street.

Na Regent Street są głównie wielkie domy towarowe, w których można dostać dosłownie wszystko. Znajdziemy tu również największy na świecie sklep z zabawkami - Hamleys. Na kilku piętrach zgromadzone są rozmaite rodzaje zabawek. Wizyta w tym sklepie to doskonała zabawa nie tylko dla dzieci, ale również dla ich rodziców

Na Carnaby Street możecie znaleźć pełno oryginalnych i najmodniejszych sklepów w Londynie.

New Bond Street to miejsce gdzie znajdziemy najbardziej ekskluzywne marki. Jeśli będzie nam sprzyjało szczęście to spotkamy tu sławnych ludzi. Osoby ze skromniejszym portfelem na pewno spędzą na New Bond Street miło czas oglądając wystawy sklepowe.

Sklepy, które znajdziesz na New Bond Street to między innymi Fenwick, Miu Miu, Canali, Nicole Farni.

Kolejnym znanym miejscem w centrum jest ulica Jermyn Street, która słynęła kiedyś z ekskluzywnych męskich ubrań przeznaczonych dla dobrze usytuowanych panów.

Doskonałe miejsce na zakupy to oczywiście Knightsbridge. To jedna z najatrakcyjniejszych części centrum Londynu z ogromną ilością sklepów, restauracji i barów. Niewątpliwie największą atrakcją tej ulicy jest słynny Harrolds.

Jeśli dysponujesz sporą sumą pieniędzy, a jesteś miłośnikiem markowej odzieży, wybierz się koniecznie w okolicę Sloanne Street. Czekają tam na ciebie butiki Christiana Diora, Chanel, Prady, Gucciego, Armaniego, Alberty Ferretti, Nicole Fahri, Kathariny Hamnett oraz wiele sklepów z ekskluzywną bielizną od Rigby & Peller przy Hans Road czy La Perla przy Sloane Street.

Inne miejsce w Londynie godne uwagi nie tylko shopoholika jest Covent Garden. Znajdziesz tu outlety takich marek jak Oasis, French Connection, Next, Hobbs, Marks & Spencer czy Mango. Dla Panów bogatą ofertę ma Diesel, Replay, Firetrap czy Paul Smith. Najmodniejsze sklepy z butami są głównie przy Neal Street.
Nie możesz będąc w Londynie nie odwiedzić Notting Hill, miejsca oferującego mieszankę rozmaitych sklepów z odzieżą, sklepów z antykami, księgarniami - w tym znana księgarnia z filmu „Notting Hill”. Warto odwiedzić Notting Hill w sobotę, kiedy odbywa się światowej sławy Targ Portobello.

Warto wybrać się na północ Londynu do CAMDEN TOWN, gdzie można zakupić ubrania w alternatywnym stylu, vintage, punk, etnicznym, gotyckim, cyber punk, ubrania z second handu, adidasy z lat siedemdziesiątych, ręcznie robioną biżuterię w najwymyślniejszych kształtach , antyki, indyjskie meble, plakaty, płyty. W skrócie mydło i powidło. Oprócz zakupów można tam zapalić sziszę oraz skosztować międzynarodowej kuchni. Nie tylko zobaczymy tam niespotykane i przedziwne przedmioty, ale również spotkamy bardzo oryginalnych ludzi wyróżniających się wyglądem oraz sposobem zachowania. Najbliższe stacje metra to Camden Town oraz Chalk Farm obydwie na linii metra Northern Line.

Tańszą odzież możemy zakupić w sklepach PRIMARK, jednak trzeba naprawdę uważać ponieważ jakość niektórych towarów może nas rozczarować już po pierwszym praniu.

/ Katarzyna Niedzińska /

Komentarze:


Brak komentarzy.


Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA