Podróże, wakacje
Wakacje
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Grecja - porady, zwiedzanie i opis wakacji użytkownika anet_zb.

Lipiec 2006

Do Grecji pojechaliśmy autokarem z Gdańska. Podróż była bardzo długa i męcząca. Przez Polskę jechaliśmy całą noc, w okolicach Katowic przesiedliśmy sie do innego autokaru i docelowo jechaliśmy przez Słowację, Węgry i Serbię na Riwierę Olimpijską. Podróż zajęła 39 godzin (nigdy więcej).Na kąpiele słoneczne było niestety bardzo mało czasu, ponieważ była to wycieczka tylko objazdowa - 10 dni. W drodze powrotnej mieliśmy nocleg w okolicach Belgradu - następnego dnia zwiedzaliśmy Belgrad.
Sama wycieczka super - zachęcam jednak do wyboru opcji 7+7 z pobytem na Riwierze Olimpijskiej. Samo zwiedzanie jest męczące.
W Grecji poza wymienionymi atrakcjami zachwycają także różne odcienie zieleni i błękitu Morza Jońskiego i Egejskiego - niesamowita gama kolorów, przepiękna, bogata flora i gorące słońce.
O takiej wycieczce marzyliśmy od dawna. Wspaniała lekcja historii.

Co warto zwiedzić?

Meteory - słynne bizantyjskie klasztory, zbudowane przez mnichów, na niedostępnych, przypominających maczugi skałach. Obecnie tylko dwa klasztory są ośrodkami życia monastycznego, pozostałe pełnia funkcję muzealną.
Obowiązuje tu skromny strój podczas zwiedzania - okryte ramiona, panie - długa spódnica, panowie - długie spodnie.
Ateny - wzgórze Akropolu z Partenonem, świątynia Ateny Nike, monumentalna brama Propyleje, oraz Erechtejon., muzeum Akropolu. Zobaczyliśmy wieżę wiatrów, świątynie Zeusa i stadion, na którym odbyły sie pierwsze nowożytne igrzyska.
Epidauros - teatr zbudowany w IV wieku p.n.e., o fenomenalnej akustyce, w którym do dzisiaj odbywaja sie spektakle dramatów antycznych oraz światynia Asklepiosa, poswiecona patronowi lekarzy i uzdrowicieli.
Mykeny - miasto założone przez legendarnego Perseusza. Tu warto zobaczyć twierdze mykeńską ze słynną Lwia Bramą, Skarbiec Arteusa, grób Agamemnona. Kolejnym przystankiem na trasie zwiedzania jest Korynt: - dorycka świątynia Appolina, rzymska fontanna Pyjrene oraz Bema - mównica, z której nauczał św. Paweł. Zobaczyliśmy też Kanal Koryncki
Nafplion - stare miasto z tureckimi meczetami. Wspinaliśmy sie po 899 wyciosanych w kamieniu stopniach do fortecy Palamidi, skąd podziwialiśmy przepiękną panoramę
Olimpia - tutaj odbywały sie igrzyska olimpijskie.
Delfy - miejsce pielgrzymek starożytnych Greków, poszukujących boskich porad w sprawach polityki, wojny i miłości.Zwiedziliśmy najciekawsze części
antycznej wyroczni - Święty Okręg (Świątynia Appolina),w której urzędowały Pytie, czyli antyczne wróżki, Skarbiec Ateńczyków.

Komentarze:


Brak komentarzy.


Komentować mogą tylko zalogowani użytkownicy.

Galeria zdjęć (liczba zdjęć: 9)