Podróże, wakacje
Wakacje
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Wielka Brytania, Warwick - porady, zwiedzanie i opis wakacji użytkownika anet_zb.

Sierpień 2008

Główną atrakcją tego miasta położonego w West Midlans jest zamek wznoszący się nad rzeką Avon. Należy do największych zamków średniowiecznych Wielkiej Brytanii.

Zamek jest niezwykle urokliwy i klimatyczny. W komnatach zamkowych znajdują się sprzęty domowe i figury woskowe, min. królowej Elżbiety i Henryka VIII., w tle słychać muzykę.

Zwiedzając kolejne komnaty można zobaczyć jak żyli panie, panowie (ludzie z wyższych sfer) i zwykli mieszkańcy tego zamku.

Wiernie jest odtworzone życie codzienne, szczególnie ciekawie pokazane są drobne szczegóły tworzące ten niezapomniany klimat. Wchodząc do poszczególnych komnat mamy wrażenie jakby wszystko zatrzymało się na moment, by po naszym odejściu ruszyć dalej własnym rytmem. Odczuwa się nastrój i klimat jaki panował w tamtych czasach. Człowiek ma wrażenie jakby przeniósł się w czasie.

Ciekawie też wyglądała obsługa zamku poprzebierana w starodawne stroje. Na zewnątrz można było spotkać żebraka lub zalotnicę pokazującą swe wdzięki spod starodawnej sukienki!!

Na zwiedzanie zamku warto przeznaczyć cały jeden dzień i między czasie pospacerować po ogrodzie wkoło zamku. Czynny jest codziennie, cena zależy od pory sezonu turystycznego - 12,95 - 16,95 funtów. Zamek otaczają ogrody z niezwykle bujną roślinnością.

W Warwick na obejrzenie zasługuje też Lord Leicester Hospital - szpital weteranów wojennych. Jest to kompleks budynków z okresu panowania Elżbiety I.

Samo miasteczko jest niezwykle urokliwe i bardzo klimatyczne. Na nas szczególnie duże wrażenie zrobiły stare domy. Widać po nich, że swoje już przeżyły i są odrestaurowane w bardzo dobrym starym stylu.

Ludzie przyjeżdżają tu aby wypocząć na łonie przyrody z dala od zgiełku wielkich miast. Szczególnie widać to na dziedzińcu zamkowym i w ogrodzie. Ludzie biwakują tam gdzie im wygodniej i co najważniejsze nikomu to nie przeszkadza.

Porady i ważne informacje

Do Warwick docierają pociągi z londyńskiego dworca Merylebone (co 20 - 25 min.). Czas podróży to ok. 1 godz.40 min.

Komentarze:


Brak komentarzy.


Komentować mogą tylko zalogowani użytkownicy.

Galeria zdjęć (liczba zdjęć: 40)