Podróże, wakacje
Wakacje
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Grecja, Zakynthos-Laganas - porady, zwiedzanie i opis wakacji użytkownika kawusia6.

Sierpień 2019

W zasadzie ten wyjazd trudno nazwać podróżą; po prostu był to typowy leżing,plażing i smażing- a w międzyczasie było też troszkę zwiedzania i podziwiania wyspy Zakynthos. Tydzień spędziłam w miejscowości Laganas na Zakynthos. Samo Zakynthos chyba jest znane każdemu kto kocha greckie klimaty_ Wyspa Wraku, małe wioseczki i miejscowości z typowo greckim klimatem; kuchnią i muzyką- ach ten taniec Syrtaki :) Co do miejscowości Laganas to już nie koniecznie polecam- typowo imprezowa miejscowość do której przyjeżdżają tabunu młodych Brytyjczyków, aby nie żałować sobie alkoholu oraz innych używek. Będąc na Zakynthos must see to Zatoka Wraku oraz Błękitne Groty; oczywiście jest mnóstwo innych mniejszych miejscowości i myślę, że na wypoczynek lepiej właśnie je wybrać zamiast Laganas. Warto zakupić miody - do koloru, do wyboru. Wspaniałe są również dżemy, wina, alkohole- na przykład tzw. miodownik; no i niezastąpiona oliwa :)
Ceny w Laganas różne- pity gyros od 2 Euro do 5 Euro; sałatki od 4 do 9 Euro, słodycze około 3-4 Euro, kawa najczęściej 2 Euro. Zakynthos na pewno pozostanie w mojej pamięci ze względu na przepiękne krajobrazy. Zapraszam do galerii :)

Komentarze:


kawusia6
2019-08-31


Ala ja od powrotu mam mały Armagedon życiowy; wiele rzeczy, a zwłaszcza dostępność do czasu wolnego bardzo się u mnie skróciły a tu na dokładkę jeszcze powrót do pracy więc tak na szybko coś skleciłam. Zresztą Zakynthos już było opisywane więc nie chcę się powtarzać. Jak znajdę troszkę czasu coś dopiszę :)

piea
2019-08-29


Kasia! no jak na Ciebie- to "pojechałaś"... - co to ma być? - preludium jakieś? :))
no napisz Kochana coś więcej.... wrażenia... odbiór... co się podobało bardziej a co mniej? - no wiem, że gorąco i się nie chce, no ale skoro już zaczęłaś... to ja czekam aż się rozkręcisz i coś napiszesz :))
Usciski

Komentować mogą tylko zalogowani użytkownicy.

Galeria zdjęć (liczba zdjęć: 63)

Plaża w LaganasJa i pita gigant-dałam radę :)Modny w tym roku flamingZa mną Cameo Island-wyspa zakochanych