Podróże, wakacje
Wakacje
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Tunezja, Djerba - porady, zwiedzanie i opis wakacji użytkownika kawusia6.

Lipiec 2012
Scenka z Muzeum Tradycji i Sztuki Ludowej w Houmt Souk

W lipcu 2012 roku wraz z siostrą postanowiłam wreszcie „odsapnąć” czyli wybrać wypoczynek na plaży, a nie jak zwykle zwiedzanie. Wybrałam Djerbę - wyspę, gdyż Tunezję już zwiedzałam wcześniej ( przynajmniej te miejsca, które są warte uwagi). Djerba nie jest dużą wyspą, można ją tak naprawdę zwiedzać na własną rękę. Warto zobaczyć Houmt Souk - stolicę wyspy. Wybrałyśmy się również na farmę krokodyli - aby przeżyć dreszczyk emocji :) Wyjazd był udany, zresztą jakże mogłoby być inaczej. W końcu byłyśmy na wyspie która oczarowała Odyseusza, ze wspaniałym klimatem - około 320 dni słonecznych. Warto było tam wypocząć, aby znowu rzucić się w wir zwiedzania :)

Co warto zwiedzić?

  • El - Kantara - w tym miejscu rozpoczyna się rzymska grobla, która łączy wyspę z kontynentem.
  • Guellala - miasteczko słynące z pracy garncarzy.
  • Houmt Souk - stolica wyspy.
  • Meczet Faldoun - jedyny udostępniony do zwiedzania dla niemuzułmanów.
  • Djerba Explore Park - niezwykłe miejsce w centrum Midoun; składa się z 5 części. Najbardziej turystów przyciąga Muzeum Lalla Hadria oraz słynna farma krokodyli. Jest to największa farma tych gadów w basenie Morza Śródziemnego; jest tu ponad 400 krokodyli.

Porady i ważne informacje

Djerba - największa wyspa Afryki Północnej, położona w zatoce Mała Syrta. Klimat zachęca do przyjazdu wczesną wiosną i późną jesienią; zimą już niekoniecznie :) Najpiękniejsze plaże ciągną się wzdłuż północno-wschodniego wybrzeża. Większe miasta to Houmt Souk, Midoun, Guellala.

Komentarze:


Brak komentarzy.


Komentować mogą tylko zalogowani użytkownicy.

Galeria zdjęć (liczba zdjęć: 43)

Scenka z Muzeum Tradycji i Sztuki Ludowej w Houmt SoukRoślinność w Tunezji