Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Przewodniki » Grecja » Korfu
Korfu

Grecja - Korfu

Korfu - wyspa położona na Morzu Jońskim u wybrzeży Albanii. Jej sława, historia oraz krajobrazy przyczyniły się do rozwoju turystyki. Dziś jest jedną z częściej wybieranych przez turystów grecką destynacją. Stolicą wyspy jest miasto Korfu, które należy do najbardziej eleganckich miast na greckich wyspach. Warto udać się do Kassiopi, gdzie pomimo obecności licznych barów i tawern odnajdziemy ducha prawdziwej greckiej osady rybackiej. Plaże są tu żwirowe. Piaszczystą plażę oraz atrakcje turystyczne znajdziemy w Sidari. Tu także znajduje się słynny Kanał Miłości - tunel morski pod skałami z piaskowca.

Piękną piaszczystą plażą szczyci się także miejscowość Roda, która ostatnimi czasy rozrasta się i zdobywa coraz większą popularność wśród rzeszy turystów. Można tu uprawiać sporty wodne, korzystać z bogatej oferty licznych lokali usługowych, czy podziwiać widok na góry Albanii. Ciekawe miejsca do plażowania znajdziemy także w Barbati i okolicach Nissaki. Popularnymi miejscowościami wypoczynkowymi są także Acharavi, Agios Gordios i Ermones. W pobliżu tej ostatniej znajduje się piękna, położona pomiędzy klifami piaszczysta plaża Mirtiotissa.

Galeria zdjęć - Grecja (liczba zdjęć: 8654)
Grecja - Zdjęcie zatoka wraku
Grecja - Zdjęcie Plaża Myrtos - tu kręcono zdjęcia do filmu o II wojnie światowej na Kefalonii - "Capitan Corelli" z Nicolasem Cage i Penelope Cruz
Grecja - Zdjęcie Shipwreck - i piękna Plaża Navaggio
Grecja - Zdjęcie
Grecja - Zdjęcie Zatoka Wraku z Wrakiem :) - No cóź, trzeba było się wychylić z platformy, aby uchwycić wrak. Swoją drogą mogliby platformę z metr bardziej "wydłużyć", to nie trzeba by było się tak gimnastykować a i kadr byłby lepszy.
Relacje z wakacji
Grecja - Korfu
Grecja - Korfu (Sierpień 2010)
Logowanie
Login: 
Hasło: 

Zapomniałem hasła

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie.