Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Przewodniki » Turcja » Alanya
Alanya

Turcja - Alanya

Alanya - najpopularniejsza miejscowość wypoczynkowa na Riwierze Tureckiej. Alanya to ogromny kurort z mnóstwem atrakcji. Z biegiem lat coraz bardziej się rozrasta, a jej poszczególne dzielnice stają się jakby miastami w mieście. Słynie z pięknej, szerokiej i piaszczystej plaży - tzw. Plaży Kleopatry. W miejscowości znajduje się wiele hoteli, barów, pubów i klubów. Centrum Alanyi to jedno wielkie targowisko. Znajdziemy tu wiele sklepów, w których sprzedaje się dosłownie wszystko: ubrania, pamiątki, biżuterię, itp.

Rozpościera się stąd piękny widok na dumnie górującą nad miastem XIII- wieczną twierdzę seldżucką. Twierdza, nazywana Alanya Kalesi jest udostępniona do zwiedzania. Jest to także doskonały punkt widokowy na cała okolicę.

Alanya to także dobre miejsce na uprawianie sportów wodnych, czy świetna baza wypadowa na zwiedzanie pobliskich jaskiń, z których największym zainteresowaniem cieszą się morskie jaskinie: Piracka, Fosforowa i Zakochanych. Wszystko to sprawia, że Alanya jest idealnym miejscem na wypoczynek. W szczycie sezonu jest tu jednak bardzo głośno, a plaże są zatłoczone.

Galeria zdjęć - Turcja (liczba zdjęć: 3997)
Turcja - Zdjęcie każdy wie, co to jest
Turcja - Zdjęcie Turgutreis
Turcja - Zdjęcie Turgutreis
Turcja - Zdjęcie Bodrum
Turcja - Zdjęcie Turgutreis
Relacje z wakacji
Turcja - Alanya
Turcja - Alanya (Maj 2012)
Turcja - Alanya / Obagol
Turcja - Alanya / Obagol (Wrzesień 2011)
Turcja - Alanya
Turcja - Alanya (Lipiec 2011)
Turcja - Alanya
Turcja - Alanya (Wrzesień 2010)
Turcja - Alanya
Turcja - Alanya (Październik 2009)

Zobacz wszystkie >>

Logowanie
Login: 
Hasło: 

Zapomniałem hasła

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie.