Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Przewodniki » Malezja
Malezja

Malezja - przewodnik

Malezja jest krajem położonym w Azji Południowo- Wschodniej, na Półwyspie Malajskim i wyspie Borneo, które oddziela Morze Południowochińskie. Na Półwyspie graniczy z Tajlandią (od Północy) i z Singapurem (od Południa), a na Borneo - z Brunei i Indonezją. Malezja to nie tylko Kuala Lumpur i jego metropolitarny charakter. Większość terenów kraju porastają różne rodzaje lasów - od głębokiej dżungli po lasy nizinne, co sprawia, że licznie przybywają tu miłośnicy dzikiej przyrody, wspinaczek, spływów górskimi rzekami. Znajdziemy tu także piękne plaże i jedne z najlepszych na świecie miejsc do nurkowania. Różnorodność terenów i wielokulturowość Malezji sprawia, że wizyta w tym kraju przypomina wycieczkę do swoistego zlepku ze wszystkich azjatyckich państw - a wszystko to z iście europejską stolicą w tle.

Gdzie spędzić wakacje?

Położenie Malezji sprawia, że może się ona szczycić obecnością pięknych plaż, a także świetnych miejsc do nurkowania. Miejsca wypoczynkowe są oblegane przez turystów zza granicy, ale także przez spragnionych odpoczynku mieszkańców kraju. Najlepsze miejsca do plażowania znajdują się na terenie lub w okolicy należących do Malezji wysp: Langkawi, Penang i Sipadan u wybrzeży Borneo.

Co warto zwiedzić

Malezja, a w szczególności jej stolica jest ogromnym węzłem komunikacyjnym Azji Południowo- Wschodniej. Nic więc dziwnego, że trafia tu coraz więcej ludzi. Jest tu wiele wartych odwiedzenia miejsc. Na początek turyści przeważnie trafiają do Kuala Lumpur, gdzie największą atrakcją są Petronas Towers. Nie należy jednak ograniczać się do samej stolicy, w okolicy bowiem znajduje się kilka innych ciekawych obiektów takich jak Park Narodowy Taman Negara, czy Wyżyna Camerona. Z Kuala Lumpur warto wybrać się do Malakki i na wyspę Borneo, gdzie oprócz wyżej opisanych plaż znajdziemy także ciekawe parki narodowe.

Czas lokalny: Czas Polski + 7 godzin, nie ma czasu letniego.
Czas przelotu: Warszawa - Kuala Lumpur - ok. 16 godzin. Z Polski nie ma bezpośrednich połączeń z Kuala Lumpur, większość lotów realizowanych jest z przesiadką w jednym z europejskim portów lotniczych.

Galeria zdjęć (liczba zdjęć: 1341)
Malezja - Zdjęcie Jedna z bajecznych plazy - Na Langkawi jest wiele pieknych plazy
Malezja - Zdjęcie zachod - Dlatego, miedzy innymi, uwielbiam tropiki
Malezja - Zdjęcie delfiny - Delfiny i turysci na Morzu Adamanskim, moja ulubiona Tajlandia byla w zasiegu reki
Malezja - Zdjęcie Malpka w wodzie - Dla przysmaku warto nawet sie zmoczyc. Zreszta woda taka ciepla, ze to sama przyjemnosc
Malezja - Zdjęcie orly - Na pierwszym planie orzel brazowy a na drugim szary- znacznie wiekszy i nieczesto spotykany
Relacje z wakacji
Malezja - Jeden Dzien w Kuala Lumpur
Malezja - Jeden Dzien w Kuala Lumpur   (Październik 2013)
Malezja - Wyspa Langkawi
Malezja - Wyspa Langkawi   (Luty 2013)
Malezja - Kuala Lumpur
Malezja - Kuala Lumpur   (Wrzesień 2012)
Malezja - Batu Caves
Malezja - Batu Caves   (Wrzesień 2012)
Malezja
Malezja   (Luty 2012)

Zobacz wszystkie >>

Logowanie
Login: 
Hasło: 

Zapomniałem hasła

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie.