Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Przewodniki » Malezja » Penang
Penang

Malezja - Penang

Penang - wyspa położona u zachodniego wybrzeża Półwyspu Malajskiego. Łączy w sobie miejsca, w których można wypocząć z zabytkami historycznymi. Początkowo była osadą brytyjską (pierwszą na terenie kraju). Obecnie stanowi jedno z najlepiej rozwiniętych pod względem turystyki miejsc w Malezji.

Najładniejsze plaże znajdują się w wioskach Batu Ferringhi i Teluk Bahang. To tu powstało najwięcej ośrodków wypoczynkowych i hoteli, gdzie najczęściej zatrzymują się przybywający do Penangu turyści. Tutejsze plaże ustępują jednak miejsca tym z Langkawi.
Penang to nie tylko plaże. Warto odwiedzić jego stolicę - Georgetown, w której można oglądać wybudowany w latach 1896- 1904 Pałacyk Cheong Fatt Tze, wzniesiony w 1792 r. Fort Cornwallis, najstarszą w Penangu chińską Świątynię Bogini Miłosierdzia, hinduską Świątynię Sri Mariamman z 1833 r., oraz zbudowany w 1818 r. Kościół Św. Jerzego. Na uwagę zasługują także, znajdujące się poza stolicą Ogrody Botaniczne i Farma Motyli. Miłośnikom pieszych wędrówek przypadnie do gustu wycieczka na wzgórze Penang. Warto odwiedzić także Batu Muang - autentyczną malezyjską wioskę rybacką.

Penang polecany jest turystom, którzy na zwiedzanie Malezji nie mogą przeznaczyć zbyt wiele czasu. Tu bowiem spotykają się wszystkie charakterystyczne dla tego kraju atrakcje: zabytki kolonialne, ogrody i plaże.

Galeria zdjęć - Malezja (liczba zdjęć: 1070)
Malezja - Zdjęcie Jedna z bajecznych plazy - Na Langkawi jest wiele pieknych plazy
Malezja - Zdjęcie zachod - Dlatego, miedzy innymi, uwielbiam tropiki
Malezja - Zdjęcie delfiny - Delfiny i turysci na Morzu Adamanskim, moja ulubiona Tajlandia byla w zasiegu reki
Malezja - Zdjęcie Malpka w wodzie - Dla przysmaku warto nawet sie zmoczyc. Zreszta woda taka ciepla, ze to sama przyjemnosc
Malezja - Zdjęcie orly - Na pierwszym planie orzel brazowy a na drugim szary- znacznie wiekszy i nieczesto spotykany
Logowanie
Login: 
Hasło: 

Zapomniałem hasła

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie.