Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Przewodniki » Malediwy
Malediwy

Malediwy - przewodnik

Archipelag Malediwy znajduje się niemal pośrodku Oceanu Indyjskiego, ok. 700 km na zachód od Sri Lanki. To państwo wyspiarskie, obejmujące swoim zasięgiem ok. 1200 wysp i wysepek. Koralowe atole, które tworzą podłużny archipelag, czyli Malediwy, ciągną się na przestrzeni ponad 800 km. Średnia wysokość wysp, to zaledwie dwa metry nad poziomem morza, dlatego stale istnieje zagrożenie całkowitego zalania, nasilającego się wraz z ociepleniem klimatu. To największa bolączka dla tutejszych władz.
Malediwy są wprost wymarzonym miejscem dla miłośników żeglarstwa, nurkowania i windsurfingu. Nie sposób zapomnieć o piaszczystych plażach, turkusowych lagunach i niezliczonych gatunkach ryb, które można podziwiać tylko tutaj. Stolicą Malediwów jest Male.

Gdzie spędzić wakacje?

Najbardziej popularną miejscowością, najchętniej odwiedzaną przez turystów są Atole Centralne. To właśnie tutaj znajduje się stolica kraju - Male, która z pewnością powinna być pierwszym przystankiem podczas zwiedzania Malediwów. Dla poszukiwaczy prawdziwych przygód i egzotycznej przyrody, Malediwy oferują Atole Północne i Południowe.

Co warto zwiedzić

Malediwy zapewniają turystykę na bardzo wysokim poziomie. Warto zobaczyć w tym kraju miejscowość Seenu, czyli drugie co do wielkości miasto Malediwów, zaraz po stolicy oraz wyspę Fuamulaku. Guraidhoo zaś to najbardziej znana wyspa na Południowym Atolu, Atol Ari, Baa, Raa, Atol Faafu oraz Haa Dhaalu to tylko niektóre spośród niezliczonych zakątków Malediwów, które warto zwiedzić.

Czas lokalny: Czas polski plus 4 godziny.
Czas przelotu: Warszawa - Malediwy - ok. 10 h 30 min.

Galeria zdjęć (liczba zdjęć: 563)
Malediwy - Zdjęcie pod nami malediwy
Malediwy - Zdjęcie lot z male do vilamendhoo
Malediwy - Zdjęcie pod nami malediwy
Malediwy - Zdjęcie lotnisko male z lotu ptaka, i po wakacjach:(
Malediwy - Zdjęcie vilamendhoo
Relacje z wakacji
Malediwy - Omadhoo
Malediwy - Omadhoo    (Marzec 2014)
Malediwy - Vilamendhoo i Reethi
Malediwy - Vilamendhoo i Reethi   (Styczeń 2014)
Malediwy - Kuramathi
Malediwy - Kuramathi   (Październik 2013)
Malediwy - Atol Male
Malediwy - Atol Male   (Sierpień 2009)
Malediwy - Atol Lhaviyani
Malediwy - Atol Lhaviyani   (Luty 2008)
Logowanie
Login: 
Hasło: 

Zapomniałem hasła

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie.