Podróże, wakacje
Wakacje
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Malediwy, Vilamendhoo i Reethi - porady, zwiedzanie i opis wakacji użytkownika Mikus.

Styczeń 2014, hotel: Vilamendhoo Island Resort

reethi

Pomysł wakacji na Malediwach powstał w czasie naszego zeszłorocznego pobytu na Bali. Było to marzenie mojej dziewczyny, do tego doszły namowy jej koleżanki, która pracuje w biurze podróży i przez kilka lat organizowała wczasy i wyjazdy poślubne właśnie na Malediwach. Ona pomogła nam zarezerwować przeloty i hotele na miejscu wykorzystując swoją wiedzę i doświadczenie. Od razu zaznaczę, że wakacje typu byczenie się na plażach to nie moje klimaty. Po prostu bałem się, że będziemy tam odizolowani i będziemy się nudzić.

Lot z Warszawy do Male mieliśmy z Qatar Airlines z przesiadką w Doha. Razem ok 15 godzin (niecałe 12 samego lotu). Na Malediwach spędziliśmy 12 dni - 6 nocy na wyspie Vilamendhoo i 6 na Reethi. Z Male do Vilamenhoo przelecieliśmy wodnopłatem. Sam lot trwał ok 30 min, dużo krócej niż ładowanie i rozładowanie bagażów. Widoki z samolotu niesamowite a sam start z wody i wodowanie bardzo fajne. Na wyspę Reethi i z powrotem do Male płynęliśmy szybkim statkiem.

Na Vilamendhoo w atolu South Alif mieszkaliśmy w hotelu Vilamendhoo Island Resort. Rodzaj zakwaterowania w Beach Villa z widokiem na plażę. W tym hotelu mieliśmy wykupioną opcję all inclusive plus, czyli trzy posiłki dziennie, napoje wyskokowe i niewyskokowe 24 godziny, wycieczka morska na nurkowanie z instruktorem, nurkowanie/snorkeling na rafach wokoło wyspy, kajaki i inne rozrywki.

Po 6 dniach popłynęliśmy szybkim statkiem na wyspę Reethi w atolu North Male, gdzie mieszkaliśmy kolejnych 6 nocy w Water Villa na palach nad samą wodą. Tam wykupiliśmy opcję zakwaterowania z trzema posiłkami, bez all inclusive. Z wyspy można chodzić na snurkowanie na okoliczne rafy. Sprzęt do snurkowania na wyposażeniu pokoju. Ten 6 dni to było głównie lenistwo. Powrót do Male szybkim statkiem w niecałą godzinę.

Ogólnie Malediwy są niepowtarzalne i piękne ale bardzo drogie. Hotele ful wypas, jedzenie dobre, dania kuchni włoskiej, francuskiej, indyjskiej, chińskiej i arabskiej. Dużo ryb i owoców morza. Polecam zupy rybne i curry.

Rafy koralowe piękne a woda czysta. Dużo kolorowych ryb i koralowców. Na wycieczkach w głąb morza można spotkać wielkie żółwie, duże ale niegroźne rekiny i płaszczki. Wyspy porośnięte palmami i tropikalną roślinnością.

Pogodę mieliśmy świetną, tylko raz trochę popadało w dzień i parę razy w nocy. Temp. pomiędzy 26-30 stopni. Woda w morzu cieplutka.

Komentarze:


Jonic
2014-09-05


W styczniu byliśmy na Malediwach w podróży poslubnej,polecielismy tam z Sri Lanki na której braliśmy ślub....Malediwy cudowne,lecz oprócz nurkowania to zostaje tylko lezakowanie,co bardzo odpowiadało mojej żonie...

Kasia6555
2014-08-08


Cudowne zdjęcia....powiem tylko...że wspomnienia z mojego wyjazdu wróciły i az zatęskniłam za tym rajem

myszka
2014-08-08


cała galeria zdjęć zasługuje na 6 a nawet 7, piękne miejsca, fotki cudowne jak z national geografic wyglądają. Boska podróż.

katerina
2014-08-07


Mikus,BOSKIE FOTKi z rajskich Malediwek,do ktorych mam zreszta ogromny sentyment...no po prostu nie zasne po TAKICH widokach !!!
A na dodatek dwie mniej znane wysepki...CUD-MIOD !!!
Czyzby to byla podroz poslubna???!!!
Pozdrawiam

Fresh
2014-08-05


Marcin wielkie dzięki za przybliżenie nam Malediw w opisie :)

Komentować mogą tylko zalogowani użytkownicy.

Galeria zdjęć (liczba zdjęć: 54)

nasz transport z male do vilamendhoopod nami malediwypod nami malediwylot z male do vilamendhoovilamendhoovilamendhoo