Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Przewodniki » Dominikana
Dominikana

Dominikana - przewodnik

Wyspa Dominikana to jedna z najpiękniejszych wysp archipelagu Wielkich Antyli, otoczona wodami Atlantyku, a od południa Morzem Karaibskim. Sama wyspa podzielona jest pomiędzy dwa państwa - wschód to Republika Dominikany, zachód natomiast stanowi Republikę Haiti. Dominikana oferuje przyjeżdżającym turystom doskonałe warunki do wypoczynku i spędzenia niezapomnianych wakacji. Do największych atrakcji wyspy można zaliczyć, jej przepiękne plaże, doskonałą bazę hotelową, możliwość uprawiania wielu sportów oraz wybrania się na wyprawę i przygodę po tropikalnych lasach w Dolinie Cibao. Dominikana to przede wszystkim raj dla spragnionych słońca, pełen niekończących się gajów palmowych. Wakacje w tym kraju urzekają bogactwem oraz różnorodnością tropikalnej, dziewiczej roślinności. Niezwykle barwne jest także unikalne ptactwo, papugi, flamingi oraz krokodyle. Znajdują się tu również niespotykane sady bananowe, cytrusowe, plantacje mango, kawy i kakao oraz bajecznie kolorowe i pachnące kwiaty. Drewniane, niebieskie i różowe domki dodają mnóstwa uroku, małym karaibskim wioskom, które pozostawiają nam niezapomniane wrażenia z wakacji na Dominikanie.

Gdzie spędzić wakacje?

Dominikana to niewątpliwie jedno z piękniejszych państw archipelagu Wielkich Antyli. Zarówno karaibskie, jak i atlantyckie wybrzeże Dominikany oferują przyjeżdżającym turystom doskonałe warunki do wypoczynku i spędzania niezapomnianych wakacji. Jej słynne kurorty Punta Cana, Playa Dorada z wieloma polami golfowymi oraz centrum windsurfingu Cabarete to raj sam w sobie. Czarujące i pełne nieokiełznanej przyrody są także Puerto Plata, Sosua, Juan Dolio oraz Luperon.

Co warto zwiedzić

Odwiedzając Dominikanę nie sposób ominąć jej stolicy Santo Domingo, gdzie warto obejrzeć Stare Miasto, Alkazar oraz Katedrę św. Marii.

Czas lokalny: Lato - czas polski minus 6 godzin
Zima - czas polski minus 5 godzin
Czas przelotu: ok. 10 godzin

Galeria zdjęć (liczba zdjęć: 874)
Dominikana - Zdjęcie
Dominikana - Zdjęcie Punta Cana
Dominikana - Zdjęcie
Dominikana - Zdjęcie
Dominikana - Zdjęcie  - Saona
Relacje z wakacji
Dominikana - Punta Cana
Dominikana - Punta Cana   (Sierpień 2013)
Dominikana - Punta Cana
Dominikana - Punta Cana   (Maj 2012)
Dominikana - Punta Cana
Dominikana - Punta Cana   (Listopad 2010)

Zobacz wszystkie >>

Logowanie
Login: 
Hasło: 

Zapomniałem hasła

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie.