Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Wycieczki fakultatywne w Wenezueli

Wycieczki fakultatywne w Wenezueli

Wycieczki fakultatywne i zwiedzanie Wenezueli. Wenezuela od lat słynie z eksportu ropy naftowej oraz pięknych kobiet, które regularnie zostają Miss Universe. Spędzając wakacje w Wenezueli, koniecznie należy zwiedzić tą egzotyczną destynację, oto jakie najciekawsze wycieczki fakultatywne oferują polskie biura podróży.
 

Salto Angel - Najwyższy wodospad świata leży w jednym z najstarszych miejsc na ziemi - Parku Narodowym Canaima. Nazwa wodospadu związana jest z amerykańskim podróżnikiem o nazwisku Angel, który w trakcie jednej ze swoich wypraw w poszukiwaniu złota dotarł na szczyt góry, z której wypływa Salto Angel. Do wodospadu można dostać się na dwa sposoby - płynąc łodzią w górę rzeki do miejscowości Canaima lub samolotem. Większość wycieczek fakultatywnych odbywa się w ten drugi sposób, a to ze względu na walory widokowe. W trakcie lotu można podziwiać sąsiednie wodospady, rzeki oraz gęstą dżunglę. Krajobrazy dostarczają niezapomnianych wrażeń! Cena tej wycieczki - około 415 dolarów.

Delta Orinoko i Park Caima (wycieczka dwudniowa) - Pierwszego dnia wycieczki następuje rejs w górę rzeki Orinoko, której delta należy do największych na świecie. Podczas wycieczki możemy zobaczyć prawdziwą dżunglę oraz jej rdzennych mieszkańców - Indian Warao (nazwa plemienia oznacza „ludze rzeki”). W trakcie rejsu łodzią możemy dostrzec wiele gatunków dzikich zwierząt znanych z popularnych programów przyrodniczych - małpy, krokodyle, piranie i tukany widziane z bliska, które dostarczają wielu wrażeń. Nocleg ma miejsce na campingu w lesie tropikalnym. Następnego dnia następuje przejazd do Parku Narodowyego Canaima, który jest największym obszarem chronionym w Wenezueli. Cena całej wycieczki - około 605 dolarów.

Archipelag wysp Los RoquesLos Roques - Ten niezwykły archipelag ok. 50 wysp oraz wysepek, niemal nienaruszonych przez działalność człowieka, do któego dostajemy się samolotem. Los Roques otrzymał status parku narodowego ze względu na dużą liczbę żyjących tu gatunków ptaków. Rejs katamaranem, w trakcie którego odbywa się obiad jest okazją do odpoczynku w trakcie pełnego emocji dnia. Z pokładu katamaranu można podziwiać brzegi wysp, dziewicze plaże, istnieje także możliwość nurkowania z maską i rurką w ciepłych wodach Morza Karaibskiego. Cena - ok. 330 dolarów.

Laguna La Restiga - Rejs łodzią przez lagunę La Restiga. Park Narodowy znajdujący się między Margaritą a pustynnym półwyspem Macano stanowi oryginalną atrakcję turystyczną. Wspaniały las mangrowców tworzy tam system tuneli i kanałów. Właśnie tutaj znajduje się rezerwat unikalnych gatunków rajskich ptaków. Na plaży żyją zagrożone wyginięciem żółwie morskie. Tutaj możemy zobaczyć np. koniki morskie. Cena tej wycieczk - ok. 100 dolarów.

Margarita - zwiedzanie wyspy - Jest to wycieczka, dzięki której można poznać historię Margarity! Zwiedzanie rozpoczyna się w spokojnym i zielonym La Asuncion, gdzie zwiedza się XVI-wieczną Katedrę - jeden z najstarszych kościołów Wenezueli, oraz zamek Santa Rosa. Następnie uczestnicy wycieczki odwiedzają kilka urokliwych miejscowości: osadę rybacką Pampatar z zamkiem San Carlos de Borromeo i zabytkowym kościołem oraz kolonialne miasteczko Santa Ana - to w tutejszym kościele Simon Bolivar podpisał akt zakończenia wojny w 1916 r. Cena - około 90 dolarów.

Rejs na wyspę Coche - Wycieczka rozpoczyna się transportem do portu, skąd turyści udają się łodzią na Isla de Coche - wyspę położoną między Margaritą a wenezuelskim stałym lądem. Na miejscu będzie można wypoczywać na pięknej plaży (leżaki i parasole są w cenie wycieczki), zagrać w tenisa na plaży, ponurkować z maską (sprzęt w cenie), czy skorzystać z przejażdżki na bananie wodnym (za dodatkową opłatą). Przez cały czas trwania wycieczki obowiązuje opcja All Inclusive w barze przy plaży. W cenie wycieczki wliczony jest lunch. Cena - ok. 90 dolarów.

Jeep Safari - Przygodę z jeepami rozpoczynamy w Parku Narodowym Cerro El Copey, gdzie z punktu widokowego przy dźwiękach muzyki oraz delektując się znakomitymi drinkami można podziwiać niezwykłe krajobrazy. Kolejnym etapem jest przejazd przez Valle de Espiritu Santo do Parku Narodowego Laguna La Restiga. Tutaj następuje przesiadka do łodzi, którymi przepłyniemy przez labirynt drzew mangrowych, aby następnie udać się na lunch do restauracji położonej przy plaży. Po posiłku czas wolny na pływanie oraz spacery po rozległej plaży Punta Areas. To chwila relaksu przed prawdziwymi emocjami przejazdu w kierunku plaży La Carmela. Po przejażdżce możliwość mamy orzeźwiających kąpieli w morzu, a w drodze powrotnej do hotelu przystanek w „Coco Loco” na znakomite drinki oraz podziwianie zachodu słońca. Koszt tej wycieczki fakultatywnej, to około 60 dolarów.

/ mkn, fot. wikimedia.org /

Komentarze:


Brak komentarzy.


Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA
Relacje z wakacji: