Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Wakacje na Margaricie

Wakacje na Margaricie

Wakacje na Margaricie dla początkujących. 72 piaszczyste plaże, turkusowe morze, dzikość tropikalnych krajobrazów oraz sielanka typowa dla Karaibów. Wszystkie te składniki znajdują się na niewielkiej wenezuelskiej wysepce Margaricie.
 

Perła Karaibów
Margarita to miejsce wprost stworzone do wypoczynku. Średnia temperatura wynosi 25 stopni, tropikalna roślinność porasta każdy skrawek ziemi, a idealnie czyste morze zaprasza do kąpieli. Większość tutejszych plaż jest dobrze zagospodarowana - wzdłuż nich znajdują się deptaki z kawiarniami, pubami i restauracjami, natomiast przy samym brzegu znaleźć można mnóstwo wypożyczalni sprzętu do nurkowania. Najsławniejszą plażą na wyspie jest El Aqua, gdzie z racji obecności kasyn i nocnych klubów panuje nieco snobistyczny klimat. Szukając spokoju i beztroski powinniśmy zajrzeć na pozostałe plaże Margarity, na których panuje dużo spokojniejszy klimat.

Wakacje z Rainbow Tours - zobacz ofertę wycieczek >>

Niemal każdy skrawek lądu w pierwszej linii brzegowej zagospodarowany jest przez hotele. Na szczęście, znaleźć można także niskobudżetowe obiekty, dzięki którym nawet turyści o mniej zasobnych portfelach będą mogli pozwolić sobie na odwiedzenie kawałka raju na ziemi.

Island Tour
Największymi atrakcjami wyspy są niewielkie miejscowości wzniesione w stylu kolonialnym. Turyści chętnie odwiedzają Juan Griego z pozostałościami fortecy La Galera oraz El Valle, w którym znajduje się znane w Wenezueli sanktuarium Virgen El Valle, do którego co roku ściągają pielgrzymki z całego kraju. Spędzając wakacje na Margaricie warto odwiedzić któryś z pięciu parków narodowych zlokalizowanych na jej terenie. Miłośnicy birdwatchingu powinni koniecznie udać się do Laguna La Rastinga, gdzie znajduje się rezerwat flamingów, natomiast pasjonaci trekkingu odnajdą swoją ziemię obiecaną w górzystym El Copey National Park, gdzie wytyczonych jaki kilka tras pieszych o różnym stopniu trudności.

Wartymi odwiedzenia są pobliskie wysepki - Coche, na której turyści bardzo chętnie zawierają małżeństwa oraz Cubagua, na której od lat mieszka jedynie garstka rybaków i poławiaczy pereł. Blisko brzegów wyspy znajduje się wrak statku bujnie porośnięty rafą - jest to ulubione miejsce nurków.

Rajska plaża na wyspie Coche na Margaricie

Rysa na ideale
Powracający z Margarity turyści skarżą się na żmudne kontrole bagażowe, zwłaszcza przy wylocie z wyspy. Przeszukiwania i skanowanie walizek nie są bezpodstawne. Wenezuela jest jednym z głównych źródeł eksportu narkotyków do Europy i Ameryki Północnej. Wielu turystów, kuszonych wizją zarobków próbuje przemycać narkotyki w walizkach. Niestety, często zdarza się, że narkotyki są podrzucane do bagaży nieświadomych turystów przez miejscowe kartele.

Wszyscy, którzy byli na wyspie wiedzą, że nabycie narkotyków nie sprawia tutaj żadnych trudności. Dealerzy są wszędzie - chodzą po plaży nagabując turystów, stoją na rogach ulic, a czasami wystawiają swój towar w miejscowych sklepach. Problemem nie jest nabycie, lecz późniejsze konsekwencje tego czynu. A prawodawstwo wenezuelskie nakłada na wszystkich posiadających narkotyki niezwykle surowe kary.

Narkotyki były, są i będą. Jak w każdej sytuacji, tak i tutaj, należy zachować zdrowy rozsądek i nie dać ponieść się emocjom.

Margarita oferuje wszystko, czego turyści mogą spodziewać się po karaibskim raju. Jest lazur morza, złoto piasku, zieleń tropików oraz nieustające promienie słońca. Miód na zbolałe, wymarznięte i przemoknięte deszczem europejskie serca.

/ mkn, fot. wikimedia.org /

Komentarze:


Brak komentarzy.


Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA
Relacje z wakacji: