Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Wycieczki fakultatywne w Pattayi

Wycieczki fakultatywne w Pattayi

Pattaya to miasto w Tajlandii, położone 120 km od Bangkoku nad Zatoką Tajlandzką. Jest to jeden z najsłynniejszych ośrodków wypoczynkowych w Azji. Jednak samo w sobie nie ma dużego uroku. Na szczęście w okolicy znajduje się wiele atrakcji, które sprawią, że nasz urlop będzie egzotyczny i niezapomniany. Z jakich wycieczek fakultatywnych warto skorzystać, co pozwolą nam zwiedzić podczas wakacji w Pattayi?
 

Wycieczki całodniowe

Wyspa koralowa - Koh Lan
Jeśli mieszkamy poza miastem - na Jomtien, dostępność do pięknych plaż mamy z hotelu. W centrum Pattayi, plaża miejska nie należy do najbardziej atrakcyjnych. To samo dotyczy wody w zatoce. Ale już godzinę drogi od brzegu czeka na nas jedna z największych przybrzeżnych wysp w Pattayi, na którą udają się miłośnicy pięknych widoków, aby korzystać z krystalicznie czystej wody i białego piasku. Podczas wycieczki możemy uprawiać praktycznie wszystkie rodzaje sportów wodnych. Adrenaliny na pewno doda nam lot ze spadochronem ciągniętym przez motorówkę czy pływanie skuterem wodnym. Świat raf koralowych można obejrzeć´ spacerując po morskim dnie lub pływając z maską. Wszystkie dodatkowe atrakcje są płatne na miejscu u przewodnika. W cenę wycieczki wliczony jest zazwyczaj obiad na plaży przyrządzony ze świeżych owoców morza.

Bangkok
Zwiedzanie stolicy kraju należy do najciekawszych wycieczek z Pattayi. Ze względu na niedaleką odległość, warto poświęcić chwilę na Bangkok - jedno z najbardziej fascynujących miast świata. Jego największe atrakcje to: Złoty Budda zrobiony z 5 ton prawdziwego złota; Świątynia Leżącego Buddy, gdzie znajduje się największy w mieście - 46-metrowy posąg Buddy; Świątynia Szmaragdowego Buddy, czyli najważniejsze sanktuarium religijne w kraju oraz Pałac Królewski - historyczna siedziba władców Tajlandii. Program przewiduje najczęściej lunch na łódce, po którym można się udać na wycieczkę po kanałach Bangkoku (zazwyczaj dodatkowo płatna atrakcja dla chętnych). Warto z niej skorzystać i zobaczyć jak mieszkają i pracują ludzie przy Chao Phraya River. Po południu nie zabraknie czasu wolnego na zakupy. Najlepiej przywieźć do kraju wyroby jubilerskie. Złoto, srebro i kamienie szlachetne można dostać w bardzo dobrych cenach. W zachwyt wprowadza nas też wykonanie biżuterii.

Jedna ze świątyń w Bangkoku

Wycieczki półdniowe

Trekking na słoniach
Jazda na tych olbrzymich zwierzętach, które są symbolem Tajlandii i wizyta w wiosce słoni będą na pewno ciekawym przeżyciem dla całej rodziny i okazją do zrobienia pięknych zdjęć. Można będzie zobaczyć pracę mahoutów, czyli opiekunów słoni. Z wioski ruszamy w godzinny pochód przez pola, rozlewiska i busz. Po drodze zobaczymy też jak żyje lokalna społeczność na terenach wiejskich i podpatrzymy jak wytwarza się tajskie jedwabie. Wiele wycieczek ma w swoim programie posiłek składający się z egzotycznych owoców. Po zakończonej wędrówce można zakupić film DVD. Warto przygotować też drobne na napiwki dla mahoutów oraz na banany, którymi możemy nakarmić słonie.

Show słoni i ogród tropikalny NONG NOOCH
Wielka posiadłość z ogrodami zajmującymi powierzchnię prawie 400 ha, położona 20 km na południe od Pattayi, spodoba się miłośnikom tropikalnej przyrody, egzotycznych zwierząt i azjatyckiej kultury. W malowniczej scenerii, wokół sztucznego jeziora położone są: oranżeria orchidei, ogród kaktusów, kolekcja drzew bonsai, park palmowy i park w stylu europejskim oraz mini-zoo. Jest tu też centrum tajskiego rzemiosła artystycznego i amfiteatr, gdzie odbywają się pokazy tradycyjnych tajskich tańców i ceremonii, sztuki tajskiego boksu, a nawet walki na słoniach.

Wieczorne show

Alcazar Show
Słynne na całym świecie show ladyboyów to grupa ponad sześćdziesięciu tancerek-tancerzy w przepięknych kolorowych kostiumach tworzących kolorową rewię. Występ trwa ok. 1 godz. 10 min. Łączy w sobie muzykę, taniec, kabaret i pokaz bajecznie kolorowych strojów. Jest to impreza dla wszystkich, także dla dzieci. Gwarantuje nam ekstrawagancję, blichtr i sporą dawkę uśmiechu.

Alangkar Show
To najnowsza atrakcja Pattayi. Występ kulturalny składa się z kilku części: Słonce, Księżyc i planety; Historia węża Naga; Ceremonie buddyjskie; Historia Tajlandii; Walka słoni; Taniec w maskach; Pokaz barek królewskich. W czasie przedstawienia na gigantycznych ekranach wyświetlane są fragmenty filmu o historii Królestwa Siam. Pokazy sztucznych ogni i umiejętności linoskoczków dopełniają całości. Występy odbywają się w ogromnym teatrze obok którego znajduje się restauracja serwująca przepyszne dania kuchni azjatyckiej. Posiłek często wliczony jest w cenę wycieczki.

Spędzając wakacje w Pattayi, będziemy korzystać z pięknej pogody, spożywać azjatyckie dania i delektować się egzotycznym otoczeniem. Na pewno warto wyjść z hotelu i partycypować w tym co ciekawe, nowe i inne niż w Polsce. Nawet nie biorąc udziału w żadnych wycieczkach, można zjeść w restauracji, gdzie często znajdziemy pokazy Rum Thai, czyli tradycyjnego tańca tajskiego; pojechać tuk-tukiem na pływający targ czy spróbować masażu tajskiego - wymyślonego i doskonalonego w buddyjskich świątyniach.

/ dso, fot. Fr /

Komentarze:


Brak komentarzy.


Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA