Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Phuket w grudniu

Phuket w grudniu

Wakacje w Tajlandii w grudniu na przykładzie wyspy Phuket. Nie da się ukryć, że Tajlandia to jedna z popularniejszych egzotycznych destynacji w sezonie zimowym, która przyciąga coraz większą liczbę polskich turystów. Wśród lokalnych destynacji bardzo popularna jest wyspa Phuket oferująca m.in. rajskie plaże, gwarantowaną pogodę i bardzo dobrą jakość za stosunkowo niską cenę. Czy Tajlandia w grudniu do dobry pomysł?
 

Pogoda na każdą okazję
Na Phuket między listopadem a lutym trwa tzw. pora chłodna. Choć brzmi to zniechęcająco, paradoksalnie właśnie wtedy panują najlepsze warunki pogodowe dla turystów. „Chłodna” pora w przypadku Tajlandii oznacza temperatury na poziomie 30 °C, co stanowi idealną pogodę zarówno na plażowanie, jak i zwiedzanie - w porze gorącej lub deszczowej jedno i drugie jest znacznie mniej komfortowe W grudniu rzadko pada (choć na przełomie listopada i grudnia przelotne deszcze się zdarzają), słońce świeci 8 godzin na dobę, zaś temperatura nie spada poniżej dwudziestu paru °C, zazwyczaj przekraczając 30 °C.
Nawet wtedy warto jednak zabrać ze sobą jakiś cieplejszy element garderoby, który przyda się podczas górskich wycieczek czy ewentualnego załamania pogody.

Przyjemne zwiedzanie
Grudzień to świetna pora na zwiedzanie atrakcji Phuket i okolic. W trakcie popularnych rejsów na pobliskie wyspy nie grozi nam deszcz, za to jest to okazja pięknie się opalić; warto wybrać się też do okolicznych parków narodowych, które w porze deszczowej bywają zamknięte. Na wycieczki w głąb wyspy najlepiej pojechać rano bądź wieczorem, kiedy nie ma jeszcze upałów.
W styczniu i lutym temperatury bywają już nieco wyższe, tak więc zwiedzanie będzie najbardziej komfortowe właśnie w grudniu.

W plażowym tłumie
Ze względu na doskonałe warunki pogodowe, a także wolny od pracy okres świąteczno - sylwestrowy, w grudniu Phuket staje się prawdziwą Mekką dla turystów z całego świata. Masowo przybywają tu Rosjanie, Chińczycy czy Australijczycy, coraz częściej także i Polacy. Przy odrobinie wysiłku da się znaleźć bardziej kameralne miejsca - np. plaża Kata Noi nawet w szczycie sezonu pozwala wypocząć bez tłumów.

Duża ilość turystów ma jednak swoje zalety - wyjeżdżając w szczycie sezonu nie ryzykujemy, że np. nie odbędzie się wycieczka fakultatywna na której nam najbardziej zależy, co zdarza się z braku chętnych poza sezonem.

Szczyt sezonu... i cen
Większość polskich biur podróży oferuje wczasy w Tajlandii w okresie polskiej zimy, tak więc ze znalezieniem propozycji na grudzień nie powinniśmy mieć problemu. Może się zdarzyć, że miejsca w najlepszych hotelach będą już wyprzedane, ale wtedy warto spróbować w niemieckich biurach podróży, które zazwyczaj dysponują większym wyborem miejsc noclegowych.

Grudniowy Phuket powinien odstraszyć oszczędnych - w szczycie sezonu znacznie wzrastają ceny na wyspie; sięgają one apogeum w okresie świąteczno - sylwestrowym. Jeśli zależy nam na bardziej ekonomicznej opcji, rozwiązaniem może być wyjazd last minute.

Inną możliwością jest zorganizowanie niskobudżetowego wyjazdu na własną rękę - duże biura podróży zwykle sprzedają bilety na przeloty czarterowe; można je upolować nawet za 1500 zł w dwie strony! Wybierając się w szczycie sezonu na Phuket na własną rękę, ryzykujemy jednak trudności ze znalezieniem noclegu.

Spędź wakacje na Phuket w grudniu, jeśli:

  • wybierasz się na wakacje z biurem podróży
  • najważniejsza jest dla ciebie gwarancja dobrej pogody
  • nie przeszkadzają ci tłumy plażowiczów
  • zamierzasz przede wszystkim wypocząć

Wybierz inny miesiąc, jeśli:

  • jesteś oszczędny i planujesz niskobudżetowe wakacje
  • nie lubisz tłumów
  • twoim priorytetem jest zwiedzanie
  • wybierasz się do Tajlandii na własną rękę

/ Amr, fot. Fr /

Komentarze:


Brak komentarzy.


Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA