Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Krabi w Tajlandii - co zwiedzić, którą wycieczkę fakultatywną kupić?

Krabi w Tajlandii - co zwiedzić, którą wycieczkę fakultatywną kupić?

Prowincja Krabi w Tajlandii uchodzi za jedną z najbardziej „rajskich” w całym kraju. Zastanawialiście się kiedyś gdzie znajdują się przepiękne plaże z charakterystycznymi mogotami (skałami), które były tłem dla wydarzeń wielu hitowych filmów? Oglądając Jamesa Bonda w „Człowieku ze złotym pistoletem”, albo „Niebiańska plażę” z Leonardo DiCaprio niejeden widz zachodził w głowę cóż to za raj. Tym cudownym miejscem jest tajskie Krabi.
 

Tajlandia od lat stanowi mekkę dla wszystkich, którzy chcą wypocząć, zabawić się oraz poznać inną kulturę. Przedeptane i pełne wynaturzeń Phuket bardziej przypomina środek piekła niż wakacyjny raj, dlatego oczy branżowych specjalistów skierowały się na spokojniejszy, piękniejszy i mniej popularny region. Krabi nie jest nawet w połowie tak gwarne i tandetne niczym główne kurorty kraju. Wybierając się tam, należy pamiętać, że Krabi to region, którego stolica o tej samej nazwie to niewielka rybacka wioska, w której turyści wciąż wywołują sensację. Aby w pełni wykorzystać czas spędzony w tej części Tajlandii, warto skorzystać z którejś z oferowanych wycieczek fakultatywnych. Poniżej przedstawiamy najciekawsze naszym zdaniem.

Rejs „Cztery wyspy”. Ekscytująca wyprawa łódką na cztery tropikalne wyspy: Ko Khai, czyli Wyspa Kurczaka, nazwana tak ze względu na podobieństwo do tego ptaka. Ko Tap, której widoki są typowym motywem na widokówkach z Tajlandii. Ko Poda z nieskazitelnym, białym piaskiem i mnogością palm, pod którymi można schronić się przed słońcem. Jeżeli poziom wody nie jest wysoki, można przespacerować się na Ko Mor- najmniejszą z wysp. Podczas wycieczki zagwarantowane są: pływanie, snurkowanie, opalanie i zwiedzanie niezwykłych przyrodniczo miejsc. Cena: 35 USD.

Przejażdżka na słoniu. Wyprawa przez dżunglę, która znajduje się zaledwie 7 km od Ao Nang. Trasa przejażdżki wiedzie wzdłuż rzeki, gdzie można podziwiać tropikalne ptaki i małpy w ich naturalnym środowisku. Cena: 25 USD.

Wyspa Phi Phi łodzią motorową. Bajeczny wyspy Phi Phi znajdują się zaledwie 45 minut od Krabi. Po drodze postój w dwóch mniej popularnych miejscach do snurkowania - na wyspie Bamboo i Hin klang. Wizyta w zatoce Maya- właśnie ten plener stał się tłem dla wielu filmów. Cena: 55 USD (zawiera lunch).

Krabi - city tour i okolice. Odkrywanie regionu i miasteczka Krabi. Po drodze można zobaczyć sceny z codziennego życia mieszkańców. Zwiedzanie świątyni Wat Kaew z 1272 schodami. Przeprawa łódką na wyspę Koh Kland. Lunch w lokalnej restauracji z tradycyjnym tajskim jedzeniem. cena: 45 USD (zawiera lunch).

Wyspa Jamesa Bonda. Wyprawa na plażę znaną z filmu o słynnym agencie 007. Położona w przepięknej zatoce Phang Nga, oryginalnie nazywa się Ko Tapu, jednak z racji szaleństwa wywołanego filmem, bardziej znana jest jako „Bond Island”. 20-metrowa formacja skalna „zagrała” w części pt.: „Człowiek ze złotym pistoletem”. Rejs tradycyjną tajską łódką do jaskiń, gdzie można podziwiać stalaktyty i stalgmity. Lunch w lokalnej restauracji na wyspie Panyee. Powrót do przystani, a następnie wizyta w świątyni Małpy (Suwan Khuha). Jest to niesamowite miejsce wewnątrz dużego kompleksu jaskiń, gdzie (zgodnie z nazwą) przechadzają się małpy. Na zakończenie pełnego wrażeń dnia- chwila relaksu przy wodospadzie. Cena: 48 USD (zawiera lunch).

/ mkn, fot. Fr /

Komentarze:


Brak komentarzy.


Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA