Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Wycieczki fakultatywne na Phuket w Tajlandii

Wycieczki fakultatywne na Phuket w Tajlandii

Jakie wycieczki fakultatywne na wyspie Phuket warto kupić? Najsłynniejsze kąpielisko w Tajlandii to nie tylko piękne plaże i lazurowe wody Morza Andamańskiego, ale także wiele miejsc wartych zobaczenia podczas pobytu w Tajlandii.
 

Dla kinomanów - Wyspa Jamesa Bonda
Do najpopularniejszych wycieczek fakultatywnych na wyspie Phuket należą rejsy na pobliskie wyspy i tamtejsze, bardziej dziewicze niż w kurortach plaże.

Kinomanom z pewnością spodoba się wycieczka do Zatoki Phang Nga, gdzie znajduje się tzw. Ko Tapu, czyli „Wyspa Jamesa Bonda”. W filmie „Człowiek ze złotym pistoletem” nakręconym w roku 1974 z udziałem Rogera Moore’a to właśnie tutaj swą kryjówkę miał czarny charakter Francisco Scaramanga.

To nie jedyna atrakcja wyprawy - pozostałe skaliste wysepki o najdziwniejszych kształtach wyłaniające się z przejrzystej wody tworzą niesamowity krajobraz i uznawane są za jeden z cudów przyrodniczych Azji Południowo - Wschodniej. Podczas tej wycieczki płynie się zarówno kajakiem, jak i tradycyjną łodzią dwurufową. Wyjazd ma charakter rekreacyjno - poznawczy: zwiedza się jaskinie, podziwia wyspy i poznaje muzułmańską pływającą wioskę, ale zarazem jest możliwość opalenia się i zrelaksowania.
Wycieczka trwa zazwyczaj pół dnia, w cenie w większości ofert przewidziany jest lunch.

Wyspa Jamesa Bonda w <a href='kraj,tajlandia,140.html
'>Tajlandii</a>.

Dla leniuchów - Wyspy Phi Phi
Ta wycieczka to gratka dla amatorów błogiego lenistwa na rajskich plażach i... miłośników filmu „Niebiańska Plaża” z Leonardem di Caprio. Podczas rejsu szybką łodzią motorową odwiedza się Maya Beach, gdzie nakręcono ten kultowy film (uroku odbierają wyspie tłumy turystów, dlatego warto wybrać się tu wcześnie rano), Wyspę Bambusową, czyli Ko Phai słynącą z białego piasku i lazurowej wody oraz Plażę Małp, gdzie przy odrobinie szczęścia zobaczymy makaki. W zależności od biura, program wyjazdu uzupełniony jest zazwyczaj także o plażowanie i snorkeling. Jako że wycieczka zajmuje cały dzień, w jej programie przewidziany jest także lunch na najbardziej cywilizowanej wyspie archipelagu - Phi Phi Don.

Dla aktywnych - nurkowanie
Jak to w większości wakacyjnych kurortów bywa, także i na Phuket spróbować można przygody z nurkowaniem. Jest to jedna z droższych atrakcji, aczkolwiek widok tajskich raf koralowych i kolorowych rybek pozostawia bezcenne, niezapomniane wrażenia. Zejście pod wodę poprzedzone jest kursem zasad bezpieczeństwa obowiązujących podczas nurkowania i ćwiczeniami wprowadzającymi; następnie w zależności od oferty czeka nas jedno lub dwa zejścia pod wodę.

Dla miłośników natury - Khao Sok
Wizyta w dżungli, trekking na słoniach, kąpiel w wodospadzie - oto atrakcje wycieczki do Khao Sok. Wyjazd spodoba się szczególnie osobom aktywnym, dzieciom i miłośnikom natury - Khao Sok uznawane jest za najstarszą dżunglę świata; jej historia liczy sobie aż 180 milionów lat!

Wycieczka ta jest najbardziej intensywna ze wszystkich fakultetów dostępnych na Phuket i obfituje w mnóstwo atrakcji w stylu Indiany Jonesa. Dżunglę poznaje się z trzech perspektyw: podczas trekkingu pieszego i na słoniach (dodatkową atrakcją jest zwykle możliwość nakarmienia ich po przejażdżce) oraz w trakcie spływu bambusową tratwą lub kajakiem. Wyjazd trwa cały dzień i w jego trakcie przewidziany jest lunch.

Niektóre biura mają w swojej ofercie wycieczkę do Parku Narodowego Khao Lak o niemal identycznym programie.

Dla każdego - Phuket w pigułce
„City tour” pozwala poznać największe atrakcje wyspy: stare miasto Phuket z zaskakującą chińsko - portugalską architekturą, pomnik Wielkiego Buddy, górujący nad nadmorskimi kurortami, buddyjski kompleks świątynny Wat Chalong oraz pakowalnię orzeszków nerkowca. Godne polecenia dla preferujących wypoczynek osób, które nie chcą spędzić zbyt wiele czasu w podróży.
Uwaga - wynajmując motor lub samochód można odwiedzić większość miejsc na własną rękę.

/ amr, fot.Fr /

Komentarze:


Brak komentarzy.


Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA