Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Tunezja hitem 2009?

Tunezja hitem 2009?

Tunezja może zostać najpopularniejszym kierunkiem urlopów zagranicznych tego roku. A to ze względu na niższą, nawet o 1 tys. zł, cenę wyjazdu od osoby. Najpopularniejszy już od kilku lat kierunek zimowych i letnich wyjazdów Polaków, czyli Egipt, może w tym roku ustąpić miejsca Tunezji.
 

Po raz pierwszy był to dominujący kierunek zarówno na Wielkanoc, jak i majówkę 2009 wśród rezerwujących urlop. To aż 50 proc. sprzedanej oferty w biurach podróży.

Średnia wartość rezerwacji na dwie osoby na ten kierunek wyniosła na Wielkanoc 3338 zł, a na majówkę 3258 zł. Za urlop w Egipcie trzeba było zapłacić w tym czasie od 1,5 do 2 tys. zł więcej od pary.

Szczególnie w czasie, kiedy ostrożnie podchodzimy do wydawania pieniędzy. Cena determinuje wybory. Nie rezygnujemy jednak z jakości. Najczęściej wybierane są hotele czterogwiazdkowe z wyżywieniem all inclusive gdzie nie martwimy się o ceny na miejscu tylko wszystko mamy zapewnione i wydajemy tylko na pamiątki.

Niewykluczone więc, że Tunezja uplasuje się na pierwszym miejscu wśród najpopularniejszych kierunków roku. Na razie, jak wynika z najnowszych danych, z 29-proc. udziałem rezerwacji wciąż najpopularniejszy jest Egipt. Jednak wyraźnie spadło zainteresowanie tym kierunkiem w sezonie letnim, czyli od kwietnia do września. Średnio 5 proc. rezerwacji przypada w tych miesiącach na Egipt. Na Tunezję natomiast 13,3 proc.

Wydaje się, że trudno będzie znaleźć substytut dla Egiptu. To kierunek całoroczny.

Podobnie Teneryfa, ale ta jest droższa o 20-30 proc. Możliwe, że sprzedaż Egiptu osiągnęła górną granicę. W następnych latach znaczącym kierunkiem może być Bułgaria, do której można dojechać autem. W niektórych biurach już sprzedaje się lepiej niż Tunezja.

Trzecie miejsce (13 proc.) należy do wysp greckich. Ten rok może być więc drugim z rzędu, kiedy w wielkiej trójce nie znajdzie się Turcja.

Mimo kryzysu gospodarczego coraz więcej osób decyduje się na wyjazdy w egzotyczne rejony Sri Lankę czy Brazylie można kupić w cenie 5 gwiazdkowego hotelu w Egipcie.

/ Maciej Moch /

Komentarze:


PAVULON
2009-06-27


nie pomniejsza to faktu że tunezja jest DROŻSZA Ww tym roku średnio 1000zł /os w porówenaniu z zeszłym rokiem!

Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA
Relacje z wakacji: