Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Narty w Austrii - Kappl

Narty w Austrii - Kappl

Czy warto wyjechać na narty do austriackiej miejscowości Kappl w Tyrolu? Zapewniamy, że tak - 10 kolejek linowych i wyciągów i ok. 40 km przygotowanych stoków w regionie Silvretta - Kappl-Sunny Mountain w Austrii zapowiadają niezapomniany narciarski urlop.
 

Początkujący i zaawansowani narciarze, snowboardziści, miłośnicy carvingu oraz rodziny na pewno się nie rozczarują. Park rozrywki Sunny Mountain, zachwycający nocny pokaz narciarski, naturalny tor saneczkarski o długości 6 km, funpark dla freeriderów i snowboardzistów gwarantują zimowym gościom Kappl wspaniałe wrażenia. 10 wyciągów, ponad 40 km doskonale przygotowanych stoków oraz funpark zapewniają mocne wrażenia i mnóstwo zabawy. Absolutnym przebojem regionu jest, zapewniający całodzienną opiekę nad dziećmi, park rozrywki Sunny Mountain, położony na wysokości 1830 m n.p.m. z "czarodziejskim dywanem” i karuzelą narciarską. Specjalnością Kappl są miejsca noclegowe zrzeszone pod szyldem „Sunny Mountain”, oferujące dodatkowe usługi. W cenie noclegu zawarta jest tu opieka nad dziećmi, dowolna liczba bezpłatnych przejazdów kolejką zibob, przytulny komplet pościeli i niespodzianka od Flaxi, maskotki parku.

Oferta wycieczek do Austrii >>

Narty od samego rana
W każdy poniedziałek kolejki Alblittbahn i Alblittkopfbahn zaczynają pracę już o godzinie 8.00, co cieszy szczególnie tych narciarzy, którzy lubią wstawać o poranku. Na świeżo przygotowanych stokach miłośnikom białego szaleństwa towarzyszy przewodnik ze szkoły narciarskiej Kappl Aktiv.

Kappl - atrakcje dla freeriderów
Freeride to nowa specjalność Kappl - okazuje się, że ten teren narciarski stanowi nie tylko idealne miejsce dla rodzin, ale również dla freeriderów. Kto od przetartych śladów woli własne ścieżki, powinien zwrócić się po radę do szkoły narciarskiej Kappl Aktiv. W każdą środę i czwartek organizowane są kursy freeride’u - w małych grupach, po maks. 5 osób, dla początkujących i zaawansowanych, w godzinach od 13.30 do 15.30. Priorytetem jest tutaj bezpieczeństwo i z tego względu wszyscy uczestnicy kursu otrzymują na czas jazdy poza stokami detektor i plecaki lawinowe. Narciarze i snowboardziści mają więc niepowtarzalną okazję, aby nauczyć się właściwej techniki jazdy na wolnym terenie, prawidłowego oceniania zagrożeń i poprawnego posługiwania się sprzętem lawinowym.

/ Fr, fot. paznaun-ischgl.com /

Komentarze:


Brak komentarzy.


Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA
Relacje z wakacji: