Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Najlepsze miejsce na świecie dla narciarzy

Najlepsze miejsce na świecie dla narciarzy

Gdzie jest najlepsze na świecie miejsce dla narciarzy? Same pochwały zbiera ośrodek sportów zimowych Kitzbühel w Austrii. To nie tylko zasługa renomy, jaką Kitzbühel cieszy się jako legendarny gospodarz Pucharu Świata, i sławnej - lub jak kto woli osławionej - trasy „Streif”.
 

Kitzbühel zdobywa najwyższe podium w międzynarodowych rankingach niezależnie od najtrudniejszego narciarskiego stoku na świecie.

Wyjątkowość Kitzbühel podkreśla między innymi ostatnie wyróżnienie: „Skiresort.de” - największego portalu testującego tereny narciarskie. W styczniu 2013 r. Kitzbühel otrzymał najwyższą z dotychczas przyznanych ocen. „Kitzbühel to pierwszy i jedyny teren narciarski, któremu przyznano 4,8 gwiazdki, a tym samym najlepszy teren narciarski na świecie” - tak brzmi podsumowujące orzeczenie jury.

5 gwiazdek w najważniejszych kategoriach
W sezonie 2012/2013 zespół „Skiresort.de” poddał region narciarski położony pomiędzy szczytami Hahnenkamm i Resterhöhe szczegółowej i kompleksowej kontroli, posługując się 18 kryteriami oceny. Eksperci wzięli pod lupę praktycznie wszystko, na co zwracają uwagę przyjeżdżający goście - od jakości stoków po obsługę w schroniskach. Imponujący wynik ogólny wystawił wspaniałe świadectwo całemu regionowi, a w najważniejszych kategoriach Kitzbühel wypadł wręcz celująco: za wielkość terenu narciarskiego, wybór stoków, wyciągi i kolejki, warunki narciarskie, przygotowanie stoków i snowpark członkowie jury przyznali mu 5 na 5 możliwych gwiazdek. To najwyższa z możliwych ocen!

Jakość i komfort jako najwyższy cel
Ten sukces nie spadł jednak gospodarzom regionu z nieba. W ostatnich latach konsekwentnie i systematycznie pracowali nad poprawą jakości w najróżniejszych dziedzinach oraz zainwestowali w rozbudowę infrastruktury. Tylko w ramach przygotowań do bieżącego sezonu wydano ponad 20 mln euro na nowe kolejki, stoki i urządzenia naśnieżające. Czysto ekonomiczne znaczenie tego zaangażowania przybliży nam spojrzenie w niedaleką przeszłość: od 2000 roku stałe zwiększanie komfortu w regionie narciarskim, rozciągającym się na powierzchni 460 ha na terenie dwóch krajów związkowych i siedmiu sąsiadujących ze sobą gmin, pochłonęło 200 mln euro.

- Bergbahnen Kitzbühel są oczywiście dumne z tego prestiżowego wyróżnienia” - z radością przyznaje prezes zarządu kolei górskich Bergbahnen Kitzbühel dr Josef Burger - Stanowi ono efekt naszych konsekwentnych starań, zmierzających w kierunku stałego zwiększania komfortu i poprawy jakości obsługi naszych gości. - dodaje.

Informacja o regionie
Pomiędzy szczytami Hahnenkamm i Resterhöhe leży jeden z najnowocześniejszych terenów narciarskich w regionie alpejskim. Koleje górskie Bergbahn AG Kitzbühel dysponują 52 supernowoczesnymi kolejkami linowymi i wyciągami, które umożliwiają dostęp do 170 km stoków. Część z nich cieszy się światową sławą - np. legendarny „Streif” czy słynny „Ganslernhang”. Dzięki korzystnemu północno-zachodniemu położeniu terenu, sprzyjającemu opadom orograficznym, oraz rozległym obszarom hal, doskonała pokrywa śniegowa kusi narciarzy przez 150 (!) dni w roku, od listopada aż do początku maja.

Również gastronomiczna oferta schronisk i apres ski w „mieście kozic” (Kitzbühel) wyróżniają się jakością, co roku przyciągając sławy z całego świata.

Więcej informacji: www.bergbahn-kitzbuehel.at.

/ Fr, fot. austria.info /

Komentarze:


Brak komentarzy.


Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA
Relacje z wakacji: