Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Kościelisko latem - poczuj się jak na prawdziwym Podhalu

Kościelisko latem - poczuj się jak na prawdziwym Podhalu

Podhale ma wielu wielbicieli - ten region w południowej Polsce rozciągający się u podnóża Tatr jest wspaniałym miejscem do wypoczynku o każdej porze roku. Najpopularniejszym kierunkiem wypraw na Podhale jest Zakopane, ale nie można zapominać również o wielu innych mniejszych i nieraz piękniejszych miejscowościach, które czekają na turystów spragnionych wypoczynku i przygód. Wśród nich znajduje się również Kościelisko - olśniewająca swoim pięknem podhalańska perełka położona na południowych stokach Pogórza Gubałowskiego.
 

Niedługo lato za pasem - jeżeli jeszcze nie miałeś czasu na zaplanowanie swojego wyjazdu na wakacje w tym roku, Kościelisko może być dla ciebie strzałem w dziesiątkę, jeżeli kochasz polskie zakątki i lubisz aktywnie spędzać swój czas. W wakacje, gdy pogoda dopisuje, przemierzanie górskich szlaków wiodących przez Tatrzański Park Narodowy jest jeszcze przyjemniejsze, a trudy wędrówki wynagradzają zapierające dech w piersiach krajobrazy.

Lato w Kościelisku

Kościelisko jest doskonale zlokalizowaną bazą wypadową do zwiedzania Tatr i okolic. Pogórze Gubałowskie oraz Dolina Kościeliska w Tatrach, która dochodzi do dzielnicy Kiry w Kościelisku, to wiele propozycji na letnie wyprawy zarówno dla początkujących, jak i bardziej doświadczonych. Warto przede wszystkim pomyśleć o przemierzeniu Drogi pod Reglami, która biegnie skrajem Parku Narodowego - rozpoczyna się w Kirach i kończy w dzielnicy zakopanego Kuźnicach, ale szlaków dla piechurów jest znacznie więcej.

Na miejscu można również wypożyczyć rower - na szczególną uwagę zasługuje Szlak Papieski, który doskonale nadaje się na rowerowe wycieczki. To zachwycająca widokowo i dodatkowo historyczna trasa, która powstała jako pamiątka pielgrzymki odbytej przez Jana Pawła II w 1997 roku.

Gdy szukasz odprężenia, doskonałym pomysłem będzie kąpielisko na Polanie Szymoszkowej, które wypełnione jest wodą z odwiertu geotermalnego „Szymoszkowa GT1” o temperaturze około 30°C. To także kapitalny pomysł na wycieczkę z dziećmi, ponieważ na miejscu czekają zjeżdżalnie i inne atrakcje dla maluchów. Latem w Zakopanem i okolicy działają też parki linowe - to świetny pomysł na aktywny wypoczynek dla dzieci i dorosłych.

To tylko kilka naszych propozycji na letnie wakacje w Kościelisku. Masz przed sobą znacznie więcej interesujących możliwości, dlatego wyjazd właśnie tu na pewno będzie dla ciebie wyjątkową okazją do zapomnienia o codzienności i oddania się relaksowi w twoim stylu.

Noclegi w Kościelisku

Obecnie Kościelisko to miejscowość mająca głównie charakter turystyczny, dlatego też wyszukanie odpowiednich noclegów nie powinno być żadnym problemem i każdy turysta może znaleźć tutaj dla siebie coś komfortowego na swoją kieszeń.

Oprócz tanich kwater w Kościelisku na gości czeka wiele wysokiej klasy obiektów noclegowych - jeżeli również interesują cię wczasy w tej pięknej miejscowości, sprawdź ofertę Pensjonatu Tatry, który posiada komfortowe pokoje w przystępnych cenach i z zachwycającym widokiem na Tatrzański Park Narodowy. 

/ Fr/wh /

Komentarze:


Brak komentarzy.


Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA