Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł

Górna Austria: narty dla ambitnych

Górna Austria: narty dla ambitnych

Górna Austria to teren, który dla polskich narciarzy wciąż pozostaje krainą pełną tajemnic. Nie ulega jednak wątpliwości, że warto lepiej poznać region narciarski, którego wielkim walorem są trasy supergiganta Pucharu Świata, uznane w Europie obszary freeride’owe oraz tereny, które zachwycą nawet tych najbardziej wymagających miłośników biegania na nartach.
 

Od ostatniego sezonu Hinterstoder Höss, jeden z dwóch ośrodków obszaru Pyhrn-Priel w południowej części Górnej Austrii, może się pochwalić nie lada wyróżnieniem. Ośrodek ten otrzymał tytuł gospodarza zawodów alpejskiego Pucharu Świata. Takie uznanie ze strony Międzynarodowej Federacji Narciarskiej czyni zeń jeden z ciekawszych kierunków zimowych wypraw dla ambitnych narciarzy. Na trasie idealnej do rozgrywania supergiganta i giganta mężczyzn czeka na narciarzy moc wrażeń. Tutejsze stoki mogą się pochwalić nachyleniem dochodzącym nawet do 60%, a to oznacza moc niezapomnianych wrażeń dla każdego ambitnego miłośnika sportów zimowych.

Dla ambitnych narciarzy wielką atrakcją mogą się też okazać tereny leżące w rejonie Schafkogel. W sumie na zboczach górującego nad okolicą ośrodka narciarskiego czeka aż 40 km tras zjazdowych, w tym trasy trudne oraz o średnim stopniu trudności. Czeka tu również 12 kolejek i wyciągów, dzięki którym narciarze mogą w pełni wykorzystywać potencjał tutejszych tras.

Narciarskie zjazdy na świeżo przygotowanych stokach ośrodka Hinterstoder, fot. Oberösterreich Tourismus, David Lugmayr
Narciarskie zjazdy na świeżo przygotowanych stokach ośrodka Hinterstoder, fot. Oberösterreich Tourismus, David Lugmayr

Wielką atrakcją na terenie Górnej Austrii jest Freesports Arena Dachstein Krippenstein - ośrodek, który przez magazyn „SnowPlanet” został uznany za jedno z najlepszych miejsc do jazdy w terenie. Trasy leżące na wysokości 514 a 2100 m n.p.m. urzekają tu swą naturalnością, dzięki czemu narciarze mogą tu przeżyć jedyną w swoim rodzaju przygodę zimową.

Miłośnicy jazdy w terenie mogą spróbować swych sił również na trasie w Feuerkogel. Oznaczona tyczkami, nieubita trasa, łączy alpejski szczyt z malowniczą doliną. Szalona jazda plus piękne widoki na pojezierze Salzkammergut - oto atrakcje, które przyciągają tu miłośników zimowych wyzwań.

A co z fanami biegówek, którzy na terenie Górnej Austrii szukają mocnych wrażeń? Dla nich wielką atrakcją będą trasy biegowe wyznaczone w rejonie Pyhrn-Priel (120 km tras) oraz w Dachstein West (około 250 km tras). Wiele uroku ma też Hochficht leżący już na terenie Lasu Bawarskiego. Tu czeka aż 70 km tras, które pozwalają narciarzom aktywnie wypoczywać i cieszyć się pięknymi widokami.

Górna Austria - jak tu trafić?

Dla Polaków Górna Austria jest najbliższym alpejskim regionem zimowym, staje się też kierunkiem coraz bardziej atrakcyjnym. Powód? Dobre warunki śniegowe, świetnie rozwinięta infrastruktura oraz atrakcyjne ceny. Wielkim walorem jest też łatwy dojazd do najważniejszych ośrodków narciarskich w tej części Austrii. Wystarczy przecież przejechać autostradą przez Czechy, by móc zacząć wymarzone wakacje na stoku.

Więcej informacji na temat Górnej Austrii na stronie: www.gorna-austria.pl.

/ Fr/wh /

Komentarze:


Brak komentarzy.


Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA
Relacje z wakacji: