Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Egipt zaprasza i ... nakłada podatek na turystów

Egipt zaprasza i ... nakłada podatek na turystów

Egipskie Ministerstwo Turystyki obrało dość ciekawą strategię. Z jednej strony przy każdej okazji zaprasza do spędzenia wakacji w Egipcie, z drugiej postanowiło nałożyć nowy podatek na wszystkich turystów.
 

Według wstępnych informacji nowa danina pobierana od turystów ma wynosić 7 dolarów od każdej osoby. Podatek będzie pobierany na lotniskach w Aleksandrii, Hurghadzie, Południowym Synaju, Luksorze i Asuanie. Wyjątkiem będzie międzynarodowe lotnisko w Marsa Alam, gdzie opłata nie będzie pobierana. Podatek ma obowiązywać od 1 czerwca przez sześć miesięcy, czyli okres w którym do Egiptu przyjeżdża największa liczba turystów.

Takie działanie jest dość dziwnym posunięciem. Po pierwsze jest niesprawiedliwe poprzez podział lotnisk na których będzie pobierany i na których nie będzie. Inną kwestią jest fakt, iż branża turystyczna Egiptu jest w dość ciężkiej sytuacji. Od czasu „arabskiej wiosny” sytuacja w kraju nie wydaje się być stabilną, co jakiś czas mają miejsce demonstracje, które często kończą się krwawymi starciami. Potwierdzeniem tego są liczby. Przychody z turystyki w pierwszym kwartale tego roku wyniosły 1,3 mld dolarów co jest wynikiem gorszym aż o 43 proc. w porównaniu z pierwszymi trzema miesiącami roku 2013. Wprowadzanie nowej opłaty wydaje się być niezbyt dobrym pomysłem na przyciągnięcie turystów.


Wizy do Egiptu także droższe
Przypomnijmy, że od 1 maja o 25 procent zdrożała wiza do Egiptu - z 15 do 20 dolarów, co z pewnością nie zachęca do wyjazdu do Egiptu. Jednak egipski minister turystyki Hisham Zazou stara się widzieć plusy w tej podwyżce, przekonując że wiza nawet po podwyżce jest jedną z tańszych na świecie.

/ Fr, fot.photoxpress.com/S. Gladwell / 2014-05-18

Komentarze:


Pawel_88
2014-05-18


Dobrze wiedzieć o dodatkowej opłacie. Szkoda ze opłata z wizy im nie wystarcza..
2

Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA
Relacje z wakacji: