Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Polacy nie mogą żyć bez Egiptu?

Polacy nie mogą żyć bez Egiptu?

Portal Fly.pl przygotował raport odnośnie wyjazdów polskich turystów do Egiptu. Wynika z niego, że nasi rodacy bardzo szybko zapominają o wciąż napiętej sytuacji politycznej i zamieszkach, a wycieczki do Egiptu po każdym „kryzysie” w zaskakującym tempie zyskują na popularności.
 

Do czasu wybuchu rewolucji na przełomie stycznia i lutego 2011 roku, Egipt był niekwestionowanym numerem 1 w polskiej turystyce. Jego sytuacja zachwiała się, jednak wraz z zakończeniem zamieszek i medialnego szumu informacyjnego, Egipt powrócił na pozycję lidera. W niektórych miesiącach sprzedaż wycieczek nad Nil stanowiła ponad 50% obrotu portalu. Szczególnie dotyczyło to okresu jesienno-zimowego, gdy turyści rekompensowali sobie polskie mrozy wysokimi temperaturami na plażach Egiptu. Chwilowe osłabienie zainteresowania przyszło w czerwcu i lipcu bieżącego roku, wraz z falą kolejnych antyrządowych protestów. Było to jednak tylko przejściowe i obecnie Egipt znów cieszy się dużą popularnością jako najatrakcyjniejsza cenowo całoroczna oferta.

Średni koszt wycieczki do Egiptu w standardzie All inclusive dla jednej osoby zakupionej na Fly.pl wynosi 2 356zł, choć bywają także oferty tańsze oraz interesujące cenowo propozycje last minute, których koszt to często poniżej 1000 zł.


Wbrew jakimkolwiek obawom, Egipt znów oceniany jest jako bezpieczny kierunek wakacyjnych wyjazdów. Wszelkie zawirowania związane z sytuacją polityczną nie dotyczą turystycznych kurortów.

- Powracający z Egiptu turyści potwierdzali, że w miejscach takich jak Hurghada czy Sharm El Sheikh można zapomnieć o sytuacji w stolicy i spokojnie wypoczywać – mówi Kacper Daszke, Marketing Manager Fly.pl. - Turyści mogą mieć pewność, że zarówno organizatorzy wyjazdów, jak i Ministerstwo Spraw Zagranicznych cały czas monitorują sytuację i w razie jakiegokolwiek zagrożenia wydadzą stosowne ostrzeżenia i podejmą natychmiastowe działania, mające na celu zapewnienie bezpiecznego powrotu turystów do Polski - dodaje.

Jeśli Egipt, to gdzie?
Niezmiennie od lat największą popularnością wśród Polaków cieszy się wypoczynek w Hurghadzie, która stanowi ponad połowę sprzedaży portalu. To baza wypadowa do innych atrakcji turystycznych, takich jak wycieczki po Pustyni Arabskiej. Popularne jest również słynące z raf koralowych Sharm El Sheikh, gdzie wiele atrakcji znajdą miłośnicy nurkowania i snorkelingu. To miejsce wybiera obecnie co trzeci turysta.

/ Fr, fot.photoxpress.com/Sean Gladwell / 2013-10-23

Komentarze:


piea
2013-10-24


Jestem rasową polką:)), ale bez Egiptu mogę żyć...i to nawet lepiej jak z Egiptem:))
Jeden raz mi całkowicie wystarczył....

Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA
Relacje z wakacji: