Oferty dnia

Maroko - przewodnik na wakacje Maroko


Maroko jest krajem leżącym w północno - zachodniej Afryce, nad brzegiem Oceanu Atlantyckiego i Morza Śródziemnego. To położenie geograficzne jest o tyle interesujące, że przez środek kraju przebiega pasmo Atlasu Wysokiego, do którego równolegle biegnie pasmo Atlasu Średniego. Na południu z kolei wznosi się Antyatlas a u wybrzeży Morza Śródziemnego góry Ar - Rif. Wydawać by się mogło, że Maroko to tylko i wyłącznie góry. Nic bardziej mylnego. Znajdziemy tu także piaszczyste i kamieniste pustynie Sahary oraz wybrzeża - kwitnące i zielone oazy, pełne gajów daktylowych, oliwkowych i pomarańczowych, a przede wszystkim pięknych, szerokich i piaszczystych plaż.

Gdzie spędzić wakacje w Maroku?


Maroko południowe - olbrzymie zielone oazy pełne palm, czerwone piaski, błękitne stroje mieszkańców i karawany wielbłądów. To właśnie tu znajduje się Agadir, najczęściej odwiedzane przez turystów miasto, nowoczesna metropolia pełna hoteli, klubów i restauracji. Przyciąga tu przede wszystkim ponad sześciokilometrowa plaża, promenada i idealne do spacerów kwitnące ogrody.

Wszystko to sprawia, że jest to wspaniałe miejsce do wypoczynku oraz ziemia niosąca radość życia.
Więcej informacji o miescach, do których warto wyjechać na wakacje:

Co warto zwiedzić w Maroku?


Turyści coraz częściej, masowo przybywają na wybrzeża Morza Śródziemnego i Oceanu Atlantyckiego, gdzie właśnie znajduje się Maroko. Istnieje kilka miast, które charakteryzują się wysokimi walorami turystycznymi. Przede wszystkim należy zaliczyć do nich stolicę kraju Rabat, Casablankę, mogącą poszczycić się jednym z cudów współczesnej architektury - wielkim meczetem Hasana II oraz stolicę handlu - Marrakesz z dwoma pięknymi pałacami. Do miejsc godnych odwiedzenia niewątpliwie zaliczyć także trzeba Tanger - międzynarodowy port i zarazem nowoczesne, spokojne miasto, Tarudant, które przyciąga potężnymi murami oraz historyczną stolicę Maroko z jej średniowieczną zabudową, czyli Fez. Jeśli to nam nie wystarczy, swoje podróże po historycznym Maroko możemy kontynuować w prowincjonalnym Meknes, gdzie podziwiać możemy monumentalną bramę Bab El - Mansur, w Tetuan, słynnym z licznych meczetów, świątyń i synagog albo w Volubilis z Pałacem Gordiana czy w wiosce obronnej Ait Banhaddou.
Więcej informacji o miejscach, które warto zwiedzić

Czas lokalny:
Lato - czas polski minus 2 godziny.

Czas lotu samolotem:
Warszawa - Agadir - ok. 4,5 godziny.

Zdjęcia z Maroka

Wydmy Erg Chabbi - Zdjęcie Wydmy Erg Chabbi
Zapora Al Khaili - Zdjęcie Zapora Al Khaili
Sahara - Zdjęcie Sahara
Meczet Hassana II - Zdjęcie Meczet Hassana II - Casablanca
Sahara - Zdjęcie Sahara
 - Zdjęcie

Relecje z wakacji z Maroka

Ciekawostki

Ciekawe miejsca

Kuchania i potrawy