Oferty dnia

Alanya w maju

Alanya w maju to świetny pomysł dla tych, którzy nie mogą się doczekać letnich upałów. Oferty last minute przyprawiają o zawrót głowy, dni są długie a pogoda stabilna. Nic tylko pakować paszport i ruszać w drogę. Czy faktycznie tak jest, co nas czeka w Alanyii w maju i czy naprawdę warto przenieść swój urlop na ten miesiąc? Poniżej odpowiedź na powyższe pytania.

jsa, fot.wikimedia.org/Piotrus, licencja CC BY-SA 3.0 / 2014-12-06
Komentarze:

Pawel_88
2014-12-07

Duzo ludzi mówi ze Turcja w maju jest najpiekniejsza, nawet poznałem tam Polkę która co roku w tym wlasnie miesiacu traktuje wypad do Alanyi jako obowiazek :) :)

piea
2014-12-07

byłam w Alanyi w środku maja 4 lata temu; tylko pierwsze 2 dni po przylocie były bardzo przyjemne, potem było już za gorącooooooo:))
(dla mnie maj i 1 poł czerwca) to najlepszy okres na wyjazdy na południe; przede wszystkim jest doskonała pogoda; raczej nie znużymy nas skwar i nie będziemy szukać klimatyzowanych miejsc, tylko całe dnie spędza się przyjemnie na zewnątrz; jest zielono jak w żadnym innym miesiącu mając jednocześnie temp. w granicach do 30C; wszystko wokół kwitnie, pachnie i soczyście zielono no i jest w miarę pusto (dla mnie bycie jedynym gościem w hotelu nie byłoby powodem do obawy:)), byłoby wreszcie cudownie pusto...:);

w każdym razie na pewno odpoczniemy od pełnosezonowego tłoku, hałasu i jazgotu dzieci; kolejna zaleta to ceny; są odczuwalnie niższe ikupując oferte w biurze i na miejscu.
Podsumowując, maj- to rewelacyjna pora na wyjazdy nie tylko do Alanyi; choć nalezy zdawać sobie sprawę, że woda w morzu o tej porze roku bywa jeszcze chłodna, ale wszędzie w południowej Europie będzie podobnie.
Jest tylko jedna przeszkoda: nie kazdy może jechać w maju - najczęściej uniemożliwiają to dzieci w wieku szkolnym, ale dzieci na szczęście bardzo szybko rosną.....