Oferty dnia

Alanya w Turcji

Alanya - najpopularniejsza miejscowość wypoczynkowa na Riwierze Tureckiej. Alanya to ogromny kurort z mnóstwem atrakcji. Z biegiem lat coraz bardziej się rozrasta, a jej poszczególne dzielnice stają się jakby miastami w mieście. Słynie z pięknej, szerokiej i piaszczystej plaży - tzw. Plaży Kleopatry. W miejscowości znajduje się wiele hoteli, barów, pubów i klubów. Centrum Alanyi to jedno wielkie targowisko. Znajdziemy tu wiele sklepów, w których sprzedaje się dosłownie wszystko: ubrania, pamiątki, biżuterię, itp.

Rozpościera się stąd piękny widok na dumnie górującą nad miastem XIII- wieczną twierdzę seldżucką. Twierdza, nazywana Alanya Kalesi jest udostępniona do zwiedzania. Jest to także doskonały punkt widokowy na cała okolicę.

Alanya to także dobre miejsce na uprawianie sportów wodnych, czy świetna baza wypadowa na zwiedzanie pobliskich jaskiń, z których największym zainteresowaniem cieszą się morskie jaskinie: Piracka, Fosforowa i Zakochanych. Wszystko to sprawia, że Alanya jest idealnym miejscem na wypoczynek. W szczycie sezonu jest tu jednak bardzo głośno, a plaże są zatłoczone.