Podróże, wakacje
Wakacje
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Szwajcaria, Kreuzlingen - porady, zwiedzanie i opis wakacji użytkownika AniaMW.

Sierpień 2013
Jezioro Bodeńskie

Kreuzlingen - to spokojne, niewielkie, 17-tysięczne miasto nad południowo-zachodnią częścią Jeziora Bodeńskiego, w bezpośrednim sąsiedztwie niemieckiej Konstancji.
Kiedyś już zwiedzaliśmy to, co atrakcyjnego jest w samym mieście: 2 kościoły i Muzeum Jeziora Bodeńskiego, a także w najbliższej okolicy:

Ciekawe miejsca po stronie szwajcarskiej:

  • Stein am Rhein
  • Schaffhausen (ze znanym wodospadem na Renie)
I po stronie niemieckiej:
  • malownicze miasteczko Meersburg.

Tego lata mieliśmy okazję spędzić tu parę dni, w słonecznej pogodzie. Był to czas spotkania z przyjaciółmi i relaksu - pospacerowaliśmy alejkami nad brzegiem jeziora, wędrowaliśmy ulicami miasta, przyglądając się zróżnicowanej zabudowie - i oczywiście coś jeszcze staraliśmy się zobaczyć w pobliżu: najpierw niemiecką wyspę Mainau (opisaną w niemieckiej części relacji), a następnie - ja z przyjaciółką spędziłyśmy przyjemny dzień w Konstanz, a nasi mężowie udali się do Muzeum Lotniczego Air Force Center - Fliegermuseum Dübendorf. Jest to w okolicy Zurychu, może dzisiaj nawet stanowi jego dzielnicę. Muzeum leży na terenie lotniska wojskowego, które obecnie nie jest używane do celów wojskowych. Muzeum prezentuje lotnicze wyposażenie wojskowe Szwajcarii od czasu gdy lotnictwo wojskowe pojawiło się w tym kraju - lata 20. ubiegłego wieku, po współczesne, ale bez najnowszego „F-a 18”. Dojazd od Kreuzlingen zajmuje ok.30-40 min. a samo zwiedzanie 2-3 godziny.

Co warto zwiedzić?

  • Planetarium;
  • Kilka muzeów, np. Muzeum Jeziora Bodeńskiego, Muzeum Lalek;
  • Kilka kościołów, szczególnie ciekawe wnętrze ma kościół św. Ulryka.

Komentarze:


Brak komentarzy.


Komentować mogą tylko zalogowani użytkownicy.

Galeria zdjęć (liczba zdjęć: 40)

Jezioro BodeńskieJezioro BodeńskieJezioro BodeńskieJezioro BodeńskieJezioro BodeńskieJezioro Bodeńskie