Podróże, wakacje
Wakacje
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Czarnogóra - porady, zwiedzanie i opis wakacji użytkownika aroni54.

Wrzesień 2007

Po długiej,30-godzinnej podróży autokarem docieramy w końcu do Czarnogóry.Przepiękne widoki,które towarzyszą nam już od wybrzeża chorwackiego stają się jeszcze wspanialsze.Ale oto przejeżdżamy wzdłuż poczerniałych, wypalonych wzgórz.W sierpniu szalały tu pożary i pozostawiły przygnębiająca pamiątkę.
Trudno oderwać wzrok od zmieniających się krajobrazów.Droga prowadzi serpentynami pomiędzy górami.Raz się wspinamy,by zaraz gwałtownie opadać.Krawędź szosy jest tak blisko,ze nawet jej nie widać i niekiedy mam wrażenie,że szybuję już nad wodą, która rozlewa się gdzieś pod nami.Adrenalina usuwa całkowicie zmęczenie wielogodzinnej podróży.Nikt nie śpi.Nie można przegapić takich widoków.
Oto przed nam Boka Kotorska - fiord południa .Krajobrazy tych rejonów wpisane są na Listę Światowego dziedzictwa UNESCO.Tutaj przeprawiamy się promem.Dalej znowu serpentynami zjeżdżamy do Budvy.Jest koniec sierpnia.Z góry niesamowity widok na plaże.Nie widać piasku tylko wielkie plamy posegregowanych kolorami parasoli i tłumy,tłumy ludzi.
Na szczęście dwa dni później rozpoczyna się rok szkolny i Budva wyraźnie pustoszeje.
Miasto jest czyste,zadbane.Olbrzymie miejskie targowisko,gdzie można kupić świeże owoce i warzywa.Mieszkałyśmy w centrum miasta, w willi Bielija.Dwupokojowy apartament z całkowicie wyposażoną kuchnią .Cała willa w dyspozycji Gandalf Travel.Za 10dniowy pobyt wraz z przejazdem płacimy 800zł.Żyć nie umierać.
Budva posiada mnóstwo plaż, od kamienistych przez żwirowe do cudownie złotych.Mnie urzekły ukryte zatoczki o których bym nie wiedziała,gdyby nie wędrówki nadbrzeżnymi lasami i zagubione ścieżki prowadzące do najbardziej niesamowitych,poszarpanych skał,maleńkich plaż ukrytych pod nawisami skalnymi.
Czarnogóra ,to dla mnie jedno z piękniejszych miejsc na Ziemi.Góry i ciepłe morze, wspaniały klimat,bujna przyroda.Maleńkie państwo o niedawno wywalczonej niepodległości jest bardzo ambitne i stawia na turystykę.Nie ma problemów z porozumiewaniem się po angielsku.Miałam wrażenie, że to ich drugi język.
Blisko stąd do Albanii więc koniecznie trzeba zrobić mały skok w trochę inny świat.
Montenegro - mogłabym tam zamieszkać.

Co warto zwiedzić?

Herceg Novi
Kotor
Ulcinj
Podgorica
Sveti Stefan
Jezioro Szkoderskie
Park Narodowy Lovcen

Komentarze:


Brak komentarzy.


Komentować mogą tylko zalogowani użytkownicy.

Galeria zdjęć (liczba zdjęć: 15)