Oferty dnia

Narty w Polsce - Narty w Jurgowie

Jurgów. Kameralność to największy atrybut tego położonego na Pogórzu Spisko-Gubałowskim ośrodka narciarskiego. Co ciekawe, wieś zamieszkiwana przez zaledwie 900 mieszkańców posiada swoja obwodnicę, dzięki czemu brak tu nasilonego ruchu samochodowego, a co za tym idzie czyste, górskie powietrze oraz cisza i spokój. Usytuowany na wysokości 760 do 1046 m n.p.m. Jurgów zapewnia optymalne warunki do szusowania od grudnia do końca marca. Swoją coraz większą popularność ta mała osada zawdzięcza przede wszystkim kompleksowi narciarskiemu Jurgów Ski. Pięć wyciągów i prawie 5 km świetnie przygotowanych i szerokich tras zaowocowało tytułem Najlepszej Stacji Małopolski w sezonie 2009/2010. Duża wszechstronność tego ośrodka pozwala na jazdę każdemu, niezależnie od umiejętności. Dwie najłatwiejsze trasy, przy których znaleźć można szkółkę narciarską, są idealne dla najmłodszych adeptów dwóch desek. Z kolei tym troszkę starszym i czującym się pewniej na nartach ośrodek ma do zaproponowania pięć urozmaiconych nartostrad o średnim stopniu trudności. Na wyczynowców zaś czeka najcięższa trasa Jurgowa - blisko kilometrowa czarna trasa, która niedawno uzyskała homologację FIS do przeprowadzania zawodów rangi międzynarodowej. Zakup tzw. skipassu TatrySki pozwala na jazdę także w pobliskich ośrodkach w Białce Tatrzańskiej (Kotelnica, Bania i Kaniówka), a także w ośrodku Czorsztyn Ski w Kluszkowcach, gdzie łącznie do dyspozycji jest blisko 20 km nartostrad. Niestety brak tutaj dodatkowych atrakcji na stoku, chociażby w postaci snowparku, jednak podejście włodarzy tego kompleksu napawa optymizmem. Co roku bowiem na przybywających do Jurgowa turystów czekają różnego rodzaju nowości, więc można zakładać, że infrastruktura tego kompleksu będzie się tylko polepszać. Z całą pewnością natomiast ośrodek w Jurgowie można polecić na zimowe wakacje entuzjastom cichego wypoczynku z dala od przereklamowanych i zatłoczonych ośrodków.

Skipass

Wyciągi:

  • Wyciągi krzesełkowe: 1
  • Wyciągi orczykowe lub talerzykowe: 4

Trasy i ich długość:

  • Czarne: 1 km
  • Czerwone: 2,3 km
  • Niebieskie: 1 km
  • Zielone: 0,4 km
  • Trasy biegowe: 6 km
Ośrodek wyposażony jest w sztuczne oświetlenie oraz system sztucznego naśnieżania.

Ceny karnetów 6-cio dniowych (TatrySki) w Jurgowie:

  • Wysoki Sezon 25.12-02.03: dorośli - 390 zł, dzieci - 300 zł
  • Niski sezon do 24.12 od 03.03: dorośli - 330 zł, dzieci - 240 zł

Atrakcje dodatkowe na stoku:
brak.

Atrakcje dla dzieci:

  • szkółka narciarska z „oślą łączką”

Apres Ski - atrakcje poza nartami
Raczej zawiodą się wszyscy ci, którzy liczą na aktywny wypoczynek po nartach w Jurgowie. Z ciekawszych atrakcji jakie czekają na turystów wymienić można możliwość nocnej przejażdżki ratrakiem, czy wynajmu skuterów śnieżnych. Zbocza stacji narciarskiej są także świetnym miejscem rozbiegowym dla fanów paralotniarstwa. Odnajdą się tu także miłośnicy górskich wędrówek. Przy dolnej stacji tego kompleksu do dyspozycji narciarzy jest tradycyjna karczma góralska, serwująca nie tylko dania z regionu. Mała odległość od Bukowiny Tatrzańskiej (ok. 5 km) sprawia, że warto jedno popołudnie poświęcić na wyjazd do Term Bukovina, gdzie poza licznymi wodnymi atrakcjami znaleźć można także centrum spa&wellness.

Gdzie nocować w Jurgowie?
W Jurgowie bez trudu znaleźć można zakwaterowanie w jednym z apartamentów lub wynająć można całą willę. Niezbyt rozwinięta jest tu jednak baza hoteli. Wymagającym turystom poleca się zameldować w oddalonej ok. 5 km Bukowinie Tatrzańskiej lub w nieco dalszym Zakopanem.
http://www.fajnewczasy.pl/noclegi/jurgow.

Program eventów na sezon:
brak.

Jak dojechać do Jurgowa?
Z Warszawy kierujemy się drogą S7 na Radom, aż do Kielc. Stąd drogą E77 przez Jędrzejów, aż do Krakowa. Z Krakowa obieramy drogę nr 47 na Nowy Targ, skąd drogą nr 49 przez Białkę Tatrzańską, Bukowinę Tatrzańską dojeżdżamy do Jurgowa.

Odległość: 397 km (6 godzin).