Oferty dnia

Narty w Polsce - Narty w Brennej, w ośrodku Brenna - Węgierski

Brenna - Węgierski. Jeśli najważniejszym kryterium wyboru miejsca zimowego urlopu są spokój, cisza i możliwość aktywnego spędzania czasu to warto rozważyć przyjazd do Brennej. Ta mała wioska położona w powiecie cieszyńskim cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców województwa śląskiego i nie tylko, głównie ze względu na swój kameralny charakter właśnie. Z pewnością Brennej daleko, pod względem infrastruktury narciarskiej, do pobliskiej Wisły czy Szczyrku, jednak mimo to warta jest odwiedzenia. Największym ośrodkiem narciarskim skupionym na dwóch zboczach (nie połączonych ze sobą nartostradą), jest Węgierski. O ile liczba tras ogółem w Brennej wynosi ok. 7 km, to na stokach Węgierskiego szusować można po prawie 4 km nartostrad. Tutejsze stoki przeznaczone są głównie dla osób, które nie mają jeszcze sporej wprawy w narciarstwie, a także dla dzieci i dorosłych, zaczynających dopiero swoje narciarskie podboje. Nieco bardziej zaawansowani mogą dać upust swojej fantazji na wyciągach Hyrca I i II, gdzie zjazdy wymagają trochę więcej techniki. Ośrodek niestety nie jest położony szczególnie wysoko, jednak system sztucznego naśnieżania, którym objęte są wszystkie stoki zapewnia dobre warunki narciarskie od grudnia do marca. Atrakcją może być także jazda przy sztucznym oświetleniu na trasie przy wyciągu nr 1. Węgierski spodoba się również małym dzieciom. Mogą one podszkolić się pod okiem instruktora w jednej z dwóch szkół narciarskich lub pozjeżdżać na sankach w specjalnie wydzielonej do tego celu strefie. Ośrodek ten często jest miejscem otwartych, amatorskich zmagań w slalomie gigancie. Jeśli akurat nie można w nich wziąć udziału to zawsze można podpatrzeć lepiej jeżdżących. Brak tu niestety infrastruktury snowboardowej i darmowego skibusa, który mógłby dowozić narciarzy z centrum, gdyż jest to kawałek drogi. Brenna z całą pewnością jest godnym polecenia miejscem na rodzinne wypady, szczególnie jeśli nie oczekuje się olbrzymiej różnorodności tras, a główny nacisk kładzie się na urlop z dala od miejskiego zgiełku.

Skipass:

Wyciągi:

  • Wyciągi orczykowe lub talerzykowe: 7

Trasy i ich długość:

  • Czerwone: 0,5 km
  • Niebieskie: 2,8 km
  • Zielone: 0,7 km
Ośrodek posiada system naśnieżania, jak również daje możliwość jazdy wieczornej.

Ceny karnetów 10-cio przejazdowych w Brennej:

  • Cały sezon: 25 PLN

Atrakcje dodatkowe na stoku:

  • wypożyczalnia snowblade

Atrakcje dla dzieci:

  • szkółka narciarska
  • strefa do zjazdów na sankach

Apres Ski - atrakcje poza nartami
Brenna udowadnia, że nie trzeba być wielką gminą, aby móc zaoferować gościom coś ciekawego po odpięciu nart. Są tutaj trzy kryte, hotelowe baseny dostępne również dla gości z zewnątrz. Miejscowa stadnina umożliwia turystom jazdę konną lub przejażdżkę kuligiem. Kto zaś woli polegać na własnych nogach to w Brennej znajdzie sporo tras spacerowych, jak również może wybrać się na wycieczkę w góry na rakietach śnieżnych. W okresie zimowym jest możliwość zorganizowania dla grup gry w paintball na śniegu, jazdy off-road samochodem terenowym czy zabawy w parku linowym. Swoje usługi oferuje również wypożyczalnia skuterów śnieżnych i hala sportowa. Jeśli jednak ktoś przyjeżdża do Brennej by odpoczywać biernie to powinien udać się do hotelu Kotarz, gdzie czeka na niego gabinet odnowy biologicznej. Nie da się ukryć, iż Brenna nie jest imprezową wioską, jednakże sporo tu przytulnych góralskich karczm, w których serwowane są wyśmienite regionalne potrawy.

Gdzie nocować w Brennej?
Raczej nikt nie powinien mieć problemów ze znalezieniem w Brennej noclegu, choć pamiętać trzeba, że to dość popularny kierunek mieszkańców województwa i w okresie ferii warto dokonać wcześniej rezerwacji. Duży wybór oferują pokoje gościnne, jak również ośrodki wczasowe o przyzwoitym standardzie. Do dyspozycji jest także trzygwiazdkowy hotel Spa & Wellness Kotarz.
http://www.brenna.org.pl/pokoje_goscinne-22.html.

Program eventów na sezon:
Jak na tak małą wioskę to trzeba przyznać, że całkiem sporo się dzieje w dziedzinie kultury i rozrywki. Oczywiście nie przyjeżdżają tu wielkie gwiazdy polskiej piosenki, ale liczne koncerty czy to muzyki rozrywkowej czy folkowej pozwalają na spędzenie popołudnia w ciekawy sposób. Dużą coroczną imprezą jest Sylwester mający miejsce w parku w centrum. W okresie świątecznym można załapać się na koncerty kolędowe. Swoje imprezy organizują tutaj Radio Zet i Radio Katowice. Bardzo często w sezonie odbywają się w Brennej zawody narciarskie o puchar różnych instytucji czy miast. Główną ich areną zwykle jest ośrodek Węgierski. Dzieci w okresie ferii mogą spróbować swoich sił w zawodach łyżwiarskich. Wszyscy miłośnicy kuchni regionalnej mogą wziąć udział w cyklicznych warsztatach pieczenia chleba.
http://www.brenna.org.pl/kalendarz_imprez-30.html.

Jak dojechać do Brennej?
Z Warszawy kierujemy się drogą S1 na Piotrków Trybunalski, Częstochowę, Katowice, Bielsko-Białą i Skoczów, aż do zjazdu z tej drogi na Górki Wielkie i Brenną.

Odległość - 373 km (4 godziny 30 minut).