Oferty dnia

Narty w Polsce - Narty w Wiśle - Stożek, Soszów, Cieńków, Nowa Osada

Wisła - Stożek, Soszów, Cieńków, Nowa Osada. Położona w Beskidzie Śląskim Wisła, często określana jest mianem „Perły Beskidów”. Sporo w tym prawdy, bo malownicze zakątki tej części Beskidów rzeczywiście należą do najładniejszych. Ponadto stopniowo odnawiana infrastruktura także sprzyja temu, aby kurort mógł posługiwać się tym określeniem. Niezbyt wysoko położony kurort (pomiędzy 600 a 1200 m n.p.m.) pozwala na jazdę na nartach średnio przez ok. 100 dni w roku od grudnia do połowy marca. Zdecydowanie pomaga w tym system armatek śnieżnych, w które wyposażony jest każdy ze stoków. Do czterech głównych ośrodków narciarskich Wisły zaliczyć należy Stożek, Cieńków, Nową Osadę, a także Soszów. Trzy pierwsze, a także inne mniejsze ośrodki objęte są wspólnym tzw. Wiślańskim Skipassem. Niestety brakuje darmowego skibusa i odległości pomiędzy poszczególnymi terenami narciarskimi najlepiej pokonywać własnym środkiem transportu. Cztery największe ośrodki mają do zaoferowania ok 15 km tras. W dużej mierze są przeznaczone dla narciarzy o średnim stopniu zaawansowania. Doświadczeni narciarze będą raczej niepocieszeni małą liczbą trudnych i wymagających nartostrad. Osłodą dla nich może być rozstawiony na Stożku slalom gigant z pomiarem czasu. Entuzjaści jazdy na desce bądź nartach po przeszkodach powinni w pierwszej kolejności skierować się na stoki Stożka i Cieńkowa, gdzie przygotowano dla nich snowparki. Z kolei najlepsze „ośle łączki” i przedszkola narciarskie znaleźć można na Soszowie oraz przy dolnej stacji kolejki krzesełkowej na Cieńków. W Soszowie na maluchy czeka także atrakcja w postaci snowtubingu. Wisła, z całym swoim asortymentem atrakcji turystycznych, polecana jest głównie osobom, lubiącym odkrywać ciekawe miejsca, których tutaj nie brakuje. Rodziny z dziećmi również powinny być zadowolone z poziomu usług. Warto jednak przemyśleć termin przyjazdu, gdyż w okresie ferii miejscowość ta jest często zatłoczona.

Skipass:

Wyciągi:

  • Wyciągi krzesełkowe: 4
  • Wyciągi orczykowe lub talerzykowe: 11

Trasy i ich długość:

  • Czarne: 0,2 km
  • Czerwone: 3,3 km
  • Niebieskie: 10 km
  • Zielone: 1,5 km
  • Trasy biegowe:
Resort jest wyposażony w armatki śnieżne. Na niektórych stokach jest możliwość jazdy wieczornej.

Ceny karnetów 6-dniowych w Wiśle (cały sezon):

  • Wiślański Skipass: dorośli - 280 PLN, dzieci 255 PLN
  • Soszów: dorośli - 420 PLN

Atrakcje dodatkowe na stoku:

  • slalom gigant z pomiarem czasu (Stożek)
  • snowpark (Stożek, Cieńków)

Atrakcje dla dzieci:

  • przedszkole narciarskie i szkółki (Soszów, Cieńków)
  • snowtubing (Soszów)
  • place zabaw

Apres Ski - atrakcje poza nartami
Ten beskidzki kurort ma całkiem sporo możliwości do zaoferowania. Lubiących zwiedzać z pewnością zainteresują: rezydencja wypoczynkowa głowy państwa tzw. Zamek Prezydenta RP, Muzeum Beskidzkie i oczywiście wystawa trofeów Adama Małysza. Okolice można również poznać na kilka sposobów: wynajmując skuter śnieżny, quada, wybierając się na przejażdżkę konną lub po prostu spacerując po licznych tu trasach. Spalić kalorie zaś można w bardzo tradycyjny sposób, wybierając się na siłownię lub zajęcia fitness. Celność poćwiczymy na wiślańskiej strzelnicy, czy próbując swoich sił w łucznictwie. Większa dawka adrenaliny czeka podczas zabawy w paintball czy podczas zorbingu. Z kolei wielką atrakcją dla dzieci i dorosłych jest aquapark umiejscowiony w Hotelu Gołębiewski, dostępny także dla gości z zewnątrz. Wisła może nie jest imprezowym kurortem ale na pewno nie zamiera wieczorami. Są tu liczne puby i karczmy, a także dyskoteka.

Gdzie nocować w Wiśle?
Dobrze rozbudowana baza noclegowa Wisły pozwala na znalezienie noclegu bez większego trudu. Do dyspozycji gości są zarówno agroturystyczne chaty, schroniska, kwatery prywatne jak i pensjonaty czy czterogwiazdkowe hotele. W sezonie głównym warto dokonać wcześniej rezerwacji, gdyż region ten jest bardzo oblegany.
http://www.wisla.pl/Turystyka,4/Baza_noclegowa,34.

Program eventów na sezon:
Największą i najważniejszą imprezą w Wiśle bez wątpienia będą zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich na skoczni im. Adama Małysza. Na to wydarzenie Wisła zaprasza zaraz na początku Nowego Roku. Przyjeżdżając tu wcześniej można się załapać na jarmark świąteczno-noworoczny, a także na wieczory kolędowe. Dużą imprezą jest także organizowany na rynku w Wiśle Sylwester. Miłośnikom kultury Wisła ma do zaproponowania wernisaże czy spotkania z ludźmi sztuki. Z kolei w dzień Św. Mikołaja odbywa się tradycyjny marsz Nordic Walking.
http://www.wisla.pl/imprezy_wydarzenia/wszystkie,0/strona/1.

Jak dojechać do Wisły?
Z Warszawy kierujemy się drogą S1 na Piotrków Trybunalski, Częstochowę, Katowice, Bielsko-Białą aż do Harbutowic gdzie na rondzie wybieramy kierunek Ustroń/Wisła (droga nr 941).

Odległość - 411 km (4 godziny 30 minut).