Podróże, wakacje
Wakacje
Kapsztad

Republika Południowej Afryki - Kapsztad

Kapsztad (Cape Town) - miasto w południowo- zachodniej części RPA, nad wybrzeżem Oceanu Atlantyckiego. Największą atrakcją turystyczna Kapsztadu jest jego położenie oraz krajobraz. Miasto leży u stóp Góry Stołowej, nad Zatoką Stołową, w niewielkiej odległości od Przylądka Dobrej Nadziei i False Bay.

Miasto zostało założone przez Holenderską Kompanie Wschodnioindyjska w 1652 roku jako stacja zaopatrzeniowa dla okrętów Kompanii udających się do Azji. Jednocześnie Kapsztad jest najstarszym miastem RPA.

Kapsztad stanowi zarówno kurort nadmorski, jak i jedno z najważniejszych miast na mapie RPA. Słynie ze specyficznej atmosfery, wydaje się bardziej bezpieczny i elegancki od pozostałych miast. Można tu podziwiać widok na Górę Stołową, a także wjechać na nią kolejką linową. Na wyspie Robben znajduje się muzeum, które utworzono w dawnym więzieniu. Tu właśnie więziono Nelsona Mandelę.

Ciekawą atrakcją jest dzielnica Sea Point, gdzie znajduje się ogromne skupisko restauracji. W Kapsztadzie warto także odwiedzić oceanarium, ogród botaniczny Kirstenbosch, jedną z tutejszych winnic. Warto zwiedzić Muzeum Historii Kultury, zabytkowe budynki w dzielnicy Constantia, a także kościół i zamek pochodzące z XVII w.

Galeria zdjęć - Republika Południowej Afryki (liczba zdjęć: 1062)
Republika Południowej Afryki - Zdjęcie Potholes
Republika Południowej Afryki - Zdjęcie
Republika Południowej Afryki - Zdjęcie Cape Town - Table Mountain
Republika Południowej Afryki - Zdjęcie Kanion rzeki Blyde
Republika Południowej Afryki - Zdjęcie z Zulusami :)
Logowanie
Login: 
Hasło: 

Zapomniałem hasła

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie.