Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Przewodniki » Jamajka
Jamajka

Jamajka - przewodnik

Jamajka jest wyspą-państwem położonym na Morzu Karaibskim w archipelagu Wielkich Antyli. Jamajka ulokowana jest na Południe od Kuby i na Zachód od Haiti. Powierzchnia wyspy wynosi niespełna 11 tys. km2. Zamieszkuje ją 2,7 miliona ludności.

Jamajka została odkryta w 1494 r. przez Krzysztofa Kolumba. Niepodległość uzyskała dopiero w 1962 r. Jest ojczyzną muzyki reggae, oraz wielu gwiazd. Stanowi miejsce pielgrzymek fanów Boba Marleya, a także wspaniałą destynację wypoczynkową. Jej atmosfera przyciąga tu co roku rzesze turystów z całego świata.

Gdzie spędzić wakacje?

Jamajka to wyspa słońca. Sezon turystyczny trwa tu przez okrągły rok. Jej atmosfera czyni z niej świetne miejsce na wypoczynek. Jamajka, jako kraj położony na wyspie posiada wiele plaż, zarówno miejskich, jak i w typowo turystycznych kurortach. Na wyspie znajdują się 3 główne kurorty: Montego Bay, Negril i Ocho Rio.

Co warto zwiedzić

Jamajka to wyspa słońca, muzyki reggae, fanów Boba Marleya, ale także wspaniałe miejsce, gdzie można wypocząć i zapoznać się z tutejszą kulturą, historią i przyrodą. Pierwszym przystankiem podczas każdej podróży na Jamajkę jest przeważnie Kingston - stolica wyspy. Warto także odwiedzić miasteczko Falmouth. Lubiącym obcowanie z natura poleca się takie miejsca jak: Wodospady Dann’s River i YS Falls, Góry Błękitne z takimi atrakcjami jak Błękitna Laguna i rzeka Rio Grande, oraz safari na rzece Black River.Czas lokalny:

GMT - 5 godzin, nie ma czasu letniego.


Czas przelotu:

Warszawa - Kingston - ok. 20 godzin, większość lotów odbywa się z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych, oraz w jednym z lotnisk w USA.

Galeria zdjęć (liczba zdjęć: 136)
Jamajka - Zdjęcie Dolphin Cove
Jamajka - Zdjęcie
Jamajka - Zdjęcie Dolphin Cove
Jamajka - Zdjęcie Ocho Rios - Dolphin Cove
Jamajka - Zdjęcie Ocho Rios - Dolphin Cove
Relacje z wakacji
Jamajka - Negril
Jamajka - Negril   (Kwiecień 2013)
Logowanie
Login: 
Hasło: 

Zapomniałem hasła

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie.