Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Wycieczki fakultatywne z Kusadasi

Wycieczki fakultatywne z Kusadasi

Którą wycieczkę z Kusadasi warto kupić? Co zwiedzić? Turcja obok Grecji jest jedną z popularniejszych wakacyjnych destynacji wśród polskich turystów. Warto pamiętać, że kraj ten to nie tylko plaża i sklepy, lecz także wspaniałe zabytki. Oto wycieczki fakultatywne oferowane z miejscowości Kusadasi, które pozwolą lepiej poznać Turcję.
 

Efez (wycieczka całodniowa) - Wycieczka do jednego z najpiękniejszych i najlepiej zachowanych starożytnych miast w Turcji, które było ważnym ośrodkiem religijnym, handlowym i społecznym antycznego świata. Zwiedzanie imponujących pozostałości miasta, m.in. świątyni Hadriana, świątyni Dominicjana, biblioteki Celsusa, łaźni i teatru. Odwiedziny w kaplicy wybudowanej na fundamentach domu, gdzie według legendy swoje ostatnie dni spędziła Matka Boska. Cena wycieczki, to około 70 Euro.

Samos - Niesamowita możliwość zobaczenia greckiej wyspy Samos! Cena zawiera transfer do portu, bilet na przeprawę promową oraz transfer powrotny. Na wyspie czas do zagospodarowania we własnym zakresie, dzięki czemu każdy może zobaczyć wszystko to, co go interesuje! Wycieczka trwa ok. 7 godzin, jej cena to wydatek około 50 Euro.

Pamukkale - Wycieczka do jednego z najpopularniejszych cudów natury na świecie! Całodniowa podróż do niezwykłego miejsca, z możliwością spaceru wśród słynnych wapiennych tarasów, kąpieli w wodzie termalnej oraz zwiedzania Hierapolis - starożytnego ośrodka leczniczego z ok. 190 r. p.n.e. Za zwiedzanie Pamukkale z Kusadasi zapłacimy około 75 Euro.

Amfiteatr w MileciePirene - Milet - Didyma - Zwiedzanie prawdziwych pereł starożytnej kultury! Pirene były jednym z najbardziej aktywnych portów jońskich, gdzie na uwagę zasługuje teatr oraz pozostałości świątyni Ateny. Milet zaś był stolicą starożytnej filozofii - właśnie stąd wywodzili się: Tales, Hekatios, Anaksymander. W mieście koniecznie trzeba zwiedzić teatr oraz łaźnie Faustyny. Ostatnim odwiedzonym miastem będzie Didyma ze świetnie zachowaną świątynią Apolla z imponującymi kolumnami. Cena tej wycieczki fakultatywnej wynosi około 65 Euro.

Izmir City Tour - Wizyta w trzecim co do wielkości mieście Turcji. Zwiedzanie pozostałości po starożytnej agorze, muzeum archeologicznego, muzeum Ataturka, starożytnej Smyrny oraz twierdzy. Następnie wizyta na bazarze, rejs łodzią do Karsiyaka oraz czas wolny na zakupy. Ta wycieczka kosztuje około 60 Euro.

Pergamon Tour - Wielkie centrum kulturalne starożytnego świata, które jest jednym z najlepiej zachowanych stanowisk archeologicznych w Turcji. Możemy tu podziwiać pozostałości po takich budowlach jak: biblioteka, w której niegdyś przechowywano ok. 200 000 ksiąg, teatr, który uważany jest za cud inżynieryjny starożytności, świątynie Trajana i Dionizosa, pozostałości świątyni Ateny oraz agorę. Miasto Pergamon pełniło również ważną rolę w czasie początków chrześcijaństwa. Cena tej gratki dla miłośników historii wynosi około 80 Euro.

Jeep Safari - Wspaniała zabawa z napędem na cztery koła! Impreza w stylu „off Road” - nie zapomnijcie zabrać prawa jazdy oraz aparatu fotograficznego! Cena jeep safari - około 55 Euro.

Rejs po Morzu Śródziemnym - Kilkugodzinny rejs jachtem. Znakomita okazja by się zrelaksować, wykąpać w turkusowym morzu, opalać w promieniach słońca i odpocząć po nocnych szaleństwach. Obiad w cenie, napoje dodatkowo płatne. Rejs kosztuje około 60 Euro.

/ mku /

Komentarze:


Brak komentarzy.


Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA
Relacje z wakacji: