Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Wycieczki autokarowe po Francji

Wycieczki autokarowe po Francji

Francja jest kierunkiem, który od zawsze cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem klientów biur podróży. Oferta wyjazdów autokarem do Francji z roku na rok powiększa się. Ze względu na atrakcyjne ceny oraz ograniczone możliwości organizacji wycieczek w oparciu o przeloty znaczącą część oferty wciąż stanowią wyjazdy autokarowe. Dzięki rozwojowi dróg oraz floty pojazdów wyjazdy tego typu należą do komfortowych i atrakcyjnych, a to przyciąga wielu zainteresowanych. Jakie programy czekają na nas w biurach podróży, na co zwrócić uwagę oraz ile to nas będzie kosztować? Na te i na inne pytania odpowiemy w poniższym tekście.
 

Paryż.
Dla osób chcących dobrze poznać stolice Francji biuro podróży Rainbow Tours przygotowało program Paryż 6 dni. Jest to podstawowy program pozwalający nam dobrze poznać Paryż. Wycieczka funkcjonuje w formie standard, dla wygodnych oraz comfort. W opcji standard nie ma zaplanowanych żadnych noclegów na trasie przejazdu, czyli wyjeżdżamy z Polski i po całej drodze od rana następnego dnia rozpoczynamy zwiedzanie, jest to wersja najtańsza. Opcja dla wygodnych na trasie z Polski do Francji zapewnia nocleg tranzytowy, w związku z tym wycieczka jest droższa od wersji podstawowej o 149 PLN/os. Natomiast opcja Comfort zapewnia 2 dodatkowe noclegi tranzytowe na przyjeździe i wyjeździe, jednak w tym wypadku lekkiej zmianie ulega również program wycieczki, wersja comfort jest średnio droższa o 300 PLN/os. Wycieczka Paryż 6 dni rozpoczyna się od zwiedzania Muzeum Figur Woskowych Grevin, następnie następuje spacer przez Plac Vendome do opery paryskiej. Kolejny dzień jest niezwykle spektakularny ponieważ rozpoczynamy go od zwiedzania Luwru ze słynną Mona Lizą na czele, następnym punktem programu jest wjazd na wieżę Eiffla i spacer po Polach Elizejskich zwięczony Łukiem Triumfalnym. Po tym wszystkim przewidziano jeszcze rejs statkiem po Sekwanie. W trakcie czwartego dnia zwiedzania wycieczka kieruje się do Wersalu, następnie po powrocie do Paryża odwiedzamy cmentarz Pere Lachaise gdzie pochowano Chopina. Kolejne punkty to muzeum impresjonistów Gare d’Orsay oraz Montmarte, dzielnica nocnego życia ze słynnym placem Pigalle, teatrami i kabaretami w tym z Moulin Rouge. Piątego dnia odwiedzamy najstarszą część miasta czyli Wyspa Cite z Katedrą Notre Dame na czele. W tym samym dniu około godziny 17 następuje wyjazd do Polski. Wycieczka w standardzie przewiduje same śniadania, za obiadokolacje trzeba dodatkowo dopłacić 215 PLN. Koszt biletów wstępu to 145 euro, które musimy dodatkowo przekazać pilotowi na wycieczce. W ramach Paryża grupa często porusza się metrem, szacowany koszt biletów to około 15 euro. Co ważne, mimo że wycieczka trwa 6 dni to w podstawowej wersji mamy tylko 3 noclegi. Cena tej wycieczki zaczyna się od około 1030 PLN i jest praktycznie równa dla wszystkich terminów, poza majówką gdzie dochodzi do 1200 PLN.

W przypadku biura podróży Itaka podstawowym programem dzięki, któremu zwiedzimy stolicę Francji jest Paris,Paris. Trwa on podobnie 6 dni, z 3 noclegami. Program jest nieco uboższy niż w przypadku poprzedniej propozycji, przede wszystkim jest więcej zwiedzania bez odwiedzania obiektów i nie ma w programie Luwru. Plusem są bilety wstępu gdyż ich koszt to zaledwie 80 euro oraz 30 euro na bilety komunikacji. Kolejnym plusem jest to, że w standardzie posiadamy już obiadokolacje, co prawda tylko 2, ale zawsze jest to mniejsze obciążenie dla kieszeni. Cena obu wycieczek jest zbliżona. Paris,Paris to koszt około 1000 PLN, jednak tutaj finalna cena całej wycieczki będzie niższa w porównaniu z Rainbow Tours ze względu na 2 obiadokolacje w cenie oraz niższy pakiet zwiedzania. Rozszerzoną wersją zwiedzania Paryża jest program Uroki Stolicy Świata, tutaj biuro podróży Itaka proponuje aż 7 dni na zwiedzanie stolicy Francji. Koszt to około 1500 PLN. Ciekawą propozycją dla osób chcących zwiedzać na własną rękę jest wycieczka Paris et Toi, trwająca 7 dni, gdzie od 3 do 5 dnia mamy tzw. czas wolny.

Paryż i Zamki nad Loarą.
Program skierowany również dla osób chcących przede wszystkim zwiedzić stolicę Francji. Wycieczka Rainbow Tours trwa 7 dni, przy czym 6 dni to nic innego jak Paryż-6 dni, natomiast dodatkowy dzień jest przeznaczony na odwiedzenie 3 renesansowych zamków i pałaców położonych na Loarą, są to odpowiednio Chambord, Chenonceaux oraz pałac Cheverny. Koszt biletów wstępu to 165 euro, obiadokolacje są dodatkowo płatne i kosztują 215 PLN. Ceny rozpoczynają się od 1230 PLN. W przypadku biura Itaka program trwa 6 dni i jest oparty na Paris,Paris. W tym przypadku jednak 4 dzień zwiedzania Paryża zostaje zamieniony na zwiedzanie zamków nad Loarą, tutaj zwiedzimy Chambord, Chenonceaux oraz Blois. Niestety odbędzie się to kosztem Wersalu. Ceny są atrakcyjniejsze ponieważ zaczynają się od 1160 PLN, jednak w przeważającej części sezonu koszt to 1215 PLN. W cenie zawierają się 2 obiadokolacje. Koszt biletów wstępu to 80 euro i 25 euro na bilety komunikacji miejskiej.

Normanida, Bretania i Paryż czyli magia z historią.
Jest to kolejny program dający możliwość zwiedzania Francji, jednak w tym przypadku kierujemy się na północną część kraju, a dokładniej do Normandii i Breatanii. Tutaj zobaczymy takie miejsca jak Rouen, Fecamp, klify w Etretat oraz plaże na których odbyło się lądowanie wojsk alianckich podczas drugiej wojny światowej. Ponadto St. Michel, celtyckie menhiry i dolmeny w Bretanii. Dwa dni zostały przeznaczone na Paryż gdzie grupa odwiedza Norte Dame, galerię figur woskowych Grevin, muzeum Fragonard oraz Pola Elizejskie. W programie jest również zawarty rejs po Sekwanie. Opcjonalnie można się udać na spektakl Moulin Rouge. Program trwa 8 dni, w tym 5 noclegów. W standardzie są same śniadania i tym razem nie ma możliwości dokupienia obiadokolacji. Koszt biletów wstępu to 130 euro. Wycieczka dostępna w Rainbow Tours w cenie około 1600 pln.

Kraina bajki i baśni.
Kraina bajki i baśni jest to rodzinna propozycja przygotowana przez biuro podróży Itaka. Jest to program, w którym poza Paryżem zobaczymy Disneyland oraz Park Asterixa. Wycieczka ułożona jest naprzemiennie. Pierwszego dnia po przyjeździe rozpoczyna się zwiedzanie Paryża: Centrum Pompidou, Hotel de Ville, Notre Dame, Panteon, Sorbona oraz Saint Michele. Następny dzień jest przewidziany na pobyt w Disneylandzie. Kolejny dzień to powrót do zwiedza Paryża tym razem grupa zobaczy: bazylikę Sacre Cour, Place de Terte, Łuk Triumfalny, Champs-Elysees, dla chętnych wjazd na wieżę Eiffla. Ostatni dzień to pobyt w parku Asterixa. W programie przewidziane są 3 noclegi, 3 śniadania i kolacje, bilety wstępu to koszt 145 euro za dorosłego oraz 110 euro za dzieci. Koszt wycieczki to około 1300-1400 PLN, a czas jej trwania to 6 dni.

/ jsa /

Komentarze:


Brak komentarzy.


Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA
Relacje z wakacji: